یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 1 روز و 32 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
محله
 • ترافیک و ازدحام خودرو، اهالی و مراجعان اداری را گلایه‌مند کرده است

  کلافگی و سردرگمی در «زنجان»

  کلافگی و سردرگمی در «زنجان» خط > مریم باقرپور-خبرنگار: وقتی خودرویی توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود، نخستین فکری که به ذهن هرکسی می‌رسد، رفتن به ستاد ترخیص خودرو برای رفع توقیف است.

 • ارائه خدمات ویژه به کارتن‌خواب‌های جنوب تهران درآستانه فصل سرد

  غربالگری مددجویان در گرمخانه‌ها

   غربالگری مددجویان در گرمخانه‌ها خط > حمیدرضا بوجاریان ‌-خبرنگار: زیرانداز و رو اندازشان تکه مقوای بزرگی است که در طول سال گوشه‌ای از خیابان و بوستان‌ها پهن می‌کنند و شب را به روز می‌رسانند.

 • تجهیز مدرسه صبح رویش در هرندی

  تجهیز مدرسه صبح رویش در هرندی خط > زینب زینال‌زاده-خبرنگار: اوایل سال ۱۳۹۰ بود که مدرسه «صبح رویش» توسط تشکل‌های مردم نهاد با هدف آموزش و توانمندسازی کودکان‌کار در محله هرندی بهره‌برداری شد.

 • مسافران طناب‌پیچ!

   مسافران طناب‌پیچ! دروازه طهرون > پرنیان سلطانی-خبرنگار: در دوره حکومت قاجار اگر مردم پایتخت‌نشین قصد سفر به شهر و دیاری داشتند باید با گاری یا کالسکه خود را به مقصد می‌رساندند.

 • کوچ معلمان مجرب از مدارس جنوب شهر

  کوچ معلمان مجرب از مدارس جنوب شهر خط > مریم قاسمی-خبرنگار: اوضاع اقتصادی و مالی خانواده‌ها به‌ویژه در مناطق جنوبی شهر تنها کفاف زندگی ساده را می‌دهد و به همین علت نمی‌توانند خارج از میزان پول داخل کیف پول‌شان، هزینه کنند و خرج تراشید.

 • گفت‌وگو با شهردار منطقه 17 به بهانه جذب سرمایه‌های خصوصی برای اجرای پروژه‌های عمرانی

  ۶۰ میلیارد تومان سهم دارالشهدا

  ۶۰ میلیارد تومان سهم دارالشهدا خط > رابعه تیموری- خبرنگار: بدهی زیاد به پیمانکاران که از دوره قبل مانده، سبب شده بهره‌گیری از سرمایه‌های بخش خصوصی در چرخاندن چرخ‌ آبادانی محله‌ها بیش از گذشته مورد توجه مدیریت شهری پایتخت قرار گیرد.

 • مرور خاطرات یک بنای قدیمی بیخ‌گوش تهران

  آخرین نفس‌های قلعه چیتگر

   آخرین نفس‌های قلعه چیتگر دروازه طهرون > حسن حسن‌زاده-خبرنگار: اگرچه کمی پیر و خسته است اما هنوز میان خانه‌های نوساز و آپارتمان‌هایی که یکی یکی از دل خاطره زمین‌های کشاورزی چیتگر جان می‌گیرند به حیات نیم بندش ادامه می‌دهد.

 • کوچه ارباب جمشید، یادگار تاجر مشروطه خواه

  اربابی که فقر امانش را برید

  اربابی که فقر امانش را برید دروازه طهرون > مرضیه موسوی- خبرنگار: کوچه پرترافیک و شلوغ «ارباب جمشید» در خیابان منوچهری روزگاری گذر پررفت‌وآمد اما آرام بود که «جمشید جمشیدیان» در آن سکونت داشت؛

 • جاودانه در موسیقی سنتی

  جاودانه در موسیقی سنتی خط > رضا و مرتضی محجوبی دو برادر از خانواده‌ای هنرمند بودند که نام‌های جاودانه در عرصه موسیقی ایرانی هستند.

 • همراه با عضو 20 ساله تیم‌ملی واترپلو که آموزش رایگان اهالی آرزوی قلبی اوست

  «چپ دست طلایی» افتخار محله تختی

  «چپ دست طلایی» افتخار محله تختی خط > زهرا بلندی-خبرنگار از کسب مدال برنز مسابقات واترپلو آسیایی جاکارتا و بازگشت «امیرحسین رهبر» به کشور مدت زیادی نمی‌گذرد.

 • ماجرای مهاجرت اجباری دانش‌آموزان

  ماجرای مهاجرت اجباری دانش‌آموزان خط > رضا نیک‌نام-خبرنگار: سال تحصیلی در حالی آغاز شده که هنوز بخش زیادی از کمبودها در این حوزه برطرف نشده است.

 • سنگفرش شدن خیابان‌ها برای‌ تردد کالسکه

  سنگفرش شدن خیابان‌ها برای‌ تردد کالسکه دروازه طهرون > رشد و توسعه شهر تهران کم‌کم باعث شد تا خیابان‌های تهران سر و شکل بگیرد و دسترسی به مکان‌های اداری و اقتصادی شهر آسان شود.

 • موزه دائمی نقشه، تصویر تمام و کمال پایتخت را از قرن پیش تاکنون به نمایش گذاشته است

  گنجینه‌ای با ۵ هزار نقشه

   گنجینه‌ای با ۵ هزار نقشه دروازه طهرون > راحله عبدالحسینی‌-خبرنگار: مرور اسناد و نقشه‌های تاریخی تهران یکی از منابعی است که گذشته پایتخت را به ما نشان می‌دهد.

 • نگاهی به آسیب‌های پنهانی مناطق شمالی شهر در گفت‌وگو با مدیر مرکز روان‌شناسی مسیر سلامت سعادت‌آباد

  گم‌گشتگی هویت پشت ویترین ثروت

   گم‌گشتگی هویت پشت ویترین ثروت خط > سمیرا باباجانپور-خبرنگار: سکوت خیابان، رنگ و لعاب خانه‌ها، ماشین‌های لوکس و رفت‌و آمد‌های آرام مشخصه محله‌هایی است که در پیشانی خود عنوان محله‌های مرفه‌نشین را یدک می‌کشند.

 • عضو شورای اسلامی شهر تهران:

  طرح «نیلوفری» در انتظار توافق شهرداری و راه  آهن است

  طرح «نیلوفری» در انتظار توافق شهرداری و راه  آهن است خط > ثریا روزبهانی- خبرنگار: ۱۰ سال از خبر ساماندهی عرصه‌های محدوده راه‌آهن تهران‌ـ تبریز و زیرزمینی شدن این خط ریلی می‌گذرد.

 • دیدار با یک جانباز ورزشکار در آستانه روز تربیت بدنی

  معلولان در تور مشکلات گرفتارند

   معلولان در تور مشکلات گرفتارند خط > مژگان مهرابی- خبرنگار: از وقتی که ۱۵ سال بیشتر نداشت، یعنی از دوران دفاع مقدس تا الان که ۵۳ سال دارد، ویلچرنشین شده است. با این حال، ویلچرنشینی نتوانسته او را از فعالیت و تحرک باز نگه‌دارد.

 • همراه با کاسب محله وصال شیرازی که محل کسب و کار خود را به محیطی جذاب تبدیل کرده است

  همه زیبایی محله را دوست دارند

  همه زیبایی محله را دوست دارند خط > زینب زینال‌زاده-خبرنگار: مدتی است شهرداری تهران شعار «شهر زیست‌پذیر، شهروند مشارکت‌پذیر» را در محور برنامه‌های خود قرار داده است.

 • اهالی «بهار» از دردسرهای همسایگی با چند مرکز درمانی به ستوه آمده اند

  ۳ بیمارستان در یک بن بست ۸ متری!

  ۳ بیمارستان در یک بن بست ۸ متری! خط > بهاره خسروی- خبرنگار: بن بست بهار یکی از فرعی‌های خیابان امام حسین (ع) در محله شاهین تا همین چند سال پیش فقط چند خانه ویلایی در آن قرار داشت.

 • با مدیر انجمن زیست‌ محیطی و حقوقی شهر و طبیعت:

  محله‌ها به سمن‌های تخصصی نیاز دارند

  محله‌ها به سمن‌های تخصصی نیاز دارند خط > مشکلات، کمبود‌ها و آسیب‌های هر محله با محله دیگر متفاوت است. اعتیاد، فرهنگ شهرنشینی و آپارتمان‌نشینی، تولید و جمع‌آوری زباله، تفکیک پسماند، آلودگی هوا و ترافیک، سرقت، اسراف، فقر، بیکاری و حفاظت و تخریب محیط‌زیست از جمله موارد و مشکلاتی است که شدت و میزان آنها در هرکدام از مناطق و محله‌های تهران متفاوت است.

 • بازار آهنگران

  بازار آهنگران دروازه طهرون > بــازار آهـنـگـــران از قدیمی‌ترین بازارهای شهر تهران است که در حد‌فاصل خیابان بوذرجمهری و بازار پالان‌دوزها بود.

دیگر مطالب محله