تیتر سه زیرسرویس

 • قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف | هزینه وام برای زوجین و مجردها

  قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف | هزینه وام برای زوجین و مجردها

  همشهری آنلاین: مدت‌هاست رکود بازار مسکن بر بازار اوراق تسهیلات مسکن فرابورس نیز اثر گذاشته و تقاضا را برای این اوراق کاهش داده است. در حال حاضر هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس ایران در حدود ۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

 • تغییر فاز مسکن از تابستان

  تغییر فاز مسکن از تابستان

  همشهری آنلاین:  ۲۵ صاحب‌نظر حوزه اقتصاد مسکن به پرسش‌های مرتبط با آینده بازارهای معاملات ملک و ساخت‌وساز پاسخ دادند. سمت و سوی قیمت و نبض فروش آپارتمان طی هفته‌های آتی، مهم‌ترین پرسش مطرح در بین فعالان بازار ملک و حتی دسته‌ای از تقاضای بالقوه (افراد خارج از این بازار) است.

 • بخشی از گرانی مسکن در کرج حباب است

  بخشی از گرانی مسکن در کرج حباب است

  همشهری آنلاین: عضو هیئت رئیسه اتحادیه مشاورین املاک کرج با اشاره وضعیت قیمت مسکن در کرج گفت: در خیلی از قیمت‌گذاری‌ها دیده می‌شود که مالک می‌گوید چون همسایه من ملکش را متری هشت میلیون تومان فروخته پس من هم همان قیمت را بر روی ملک خود گذاشته‌ام، در حالی که ممکن است آن ملک کمتر از آن قیمت ارزش داشته باشد.

 • ثبات هفتگی بازار مسکن

  ثبات هفتگی بازار مسکن

  همشهری آنلاین: دفاتر املاک پس از نوسانات دو ماهه بازار مسکن از توقف رشد قیمت در هفته‌ اخیر خبر می‌دهند و خطر صعود مجدد را تهدید رکودزای این بازار تلقی می‌کنند.

 • قیمت مسکن چطور سربه‌راه می‌شود

  همشهری در گفت‌وگو با مشاوران املاک بررسی می‌کند

  قیمت مسکن چطور سربه‌راه می‌شود

  آیا برخوردهای تعزیری و پلیسی می‌تواند قیمت‌گذاری فایل‌های فروش مسکن در فضای مجازی را ساماندهی کند؟ این کلیدی‌ترین پرسشی است که در شرایط فعلی، پاسخ دادن به آن می‌تواند به برنامه‌ریزی دولت برای جلوگیری از شکل‌گیری حباب قیمتی در بازار مسکن کمک کند.

 • بازار اجاره‌بها متلاطم شد؛ نرخ‌ها ساعتی بالا می‌رود

  بازار اجاره‌بها متلاطم شد؛ نرخ‌ها ساعتی بالا می‌رود

  همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون عمران مجلس، از رویکرد دستگاه های اجرایی در عدم واگذاری اراضی دولتی برای تولید مسکن انتقاد کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید با متخلفان برخورد کنند.

 • اجاره‌داری رقابتی، آخرین راه نجات

  اجاره‌داری رقابتی، آخرین راه نجات

  حسام عقبایی؛ نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک:پس از رشد شدید قیمت‌ها در بازار مسکن، حالا همانطور که بارها هشدار داده شده بود سونامی رشد قیمت به بازار اجاره رسیده است؛

 • حمایت مالیاتی ازاجاره‌نشین‌ها

  حمایت مالیاتی ازاجاره‌نشین‌ها

  احمد میرخدائی ـ روزنامه‌نگار: یک‌ ماه مانده به آغاز فصل نقل‌وانتقال مستأجران در بازار مسکن، وزیر راه و شهرسازی از پیگیری اصلاحیه‌ای در مجلس خبر می‌دهد که درصورت تصویب، چنانچه سقف اجاره‌بهای مسکن رعایت شود، مشمول معافیت مالیاتی خواهد شد؛ در غیر این صورت اخذ مالیات به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

 • هزینه وام مسکن چقدر می‌شود؟

  هزینه وام مسکن چقدر می‌شود؟

  همشهری آنلاین: قیمت هر برگ از تسهیلات مسکن در حال حاضر حدود ۵۰ هزار تومان معامله می‌شود، با این حساب زوج‌ها با توجه به این‌که در کجای ایران زندگی می‌کنند و چقدر وام مسکن به آن‌ها تعلق می‌گیرد، از ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون باید هزینه وام کنند.

 • زمین، متهم آشوب بازار مسکن

  زمین، متهم آشوب بازار مسکن

  احمد میرخدائی _ خبرنگار: بازار مسکن به یکی از گردنه‌های تاریخی در مسیر بلندمدت رسیده و در شرایطی که اقتصاد کشور با تنش‌های ارزی و تحریم‌های اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کند، در حال ورود به یک دوره رکود تورمی شدید است.