تیتر سه زیرسرویس

 • گردشگری گیان در مسیر پرپیچ‌وخم توسعه

  گردشگری گیان در مسیر پرپیچ‌وخم توسعه

  سجاد سیف -  نهاوند - خبرنگار:  گیان شهری در ۱۹ کیلومتری جنوب غربی نهاوند است. این شهر به دلیل وجود سراب در ۲ کیلومتری شهر و تپه باستانی گیان

 • لغو معافیت‌های خرید نفت ایران و تاثیر آن در نرخ ارز 

  لغو معافیت‌های خرید نفت ایران و تاثیر آن در نرخ ارز 

  محسن خضری- استادیار گروه اقتصاد دانشگاه بوعلی سینای همدان: لغو معافیت‌های خرید نفت ایران توسط آمریکا ابهاماتی را در مورد چشم‌انداز آتی بازار ارز مطرح کرده است.

 • انتظار بی‌پایان بیماران هموفیلی همدان

  انتظار بی‌پایان بیماران هموفیلی همدان

  فاطمه کاظمی- همدان - خبرنگار: انجمن بیماران هموفیلی استان به دنبال ساخت یک درمانگاه برای ۳۴۰ بیمار مبتلا به هموفیلی و ۱۴۶ بیمار مبتلا به تالاسمی استان است اما هر بار با سنگ‌اندازی‌های متعدد دستگاه‌ها و ادارات مختلف مواجه می‌شود و کار به تاخیر می‌افتد.  

 • طرحی برای حفاظت از کل‌های خانگرمز تویسرکان

  طرحی برای حفاظت از کل‌های خانگرمز تویسرکان

  فاطمه کاظمی - همدان - خبرنگار: اواخر سال گذشته اقدام اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان مبنی بر انتقال چند رأس کل از منطقه حفاظت‌شده خانگرمز تویسرکان به منطقه حفاظت‌شده لشگردر ملایر خبرساز شد.

 • قدمت تونل دستکند نهاوند در دست بررسی

  قدمت تونل دستکند نهاوند در دست بررسی

  سرپرست تیم حفاری معبد لائودیسه نهاوند گفت: هفته گذشته یک تونل دستکند تاریخی به ارتفاع بیش از یک متر در اطراف منطقه دوخواهران کشف شد که قدمت آن در دست بررسی است. 

 • بسیج ملی برای کنترل فشارخون 

  بسیج ملی برای کنترل فشارخون 

  فاطمه کاظمی- همدان - خبرنگار : آمارها نشان می‌دهند تعداد مبتلایان به بیماری فشار خون که خود مقدمه‌ای برای ابتلا به بیماری‌های خطرناک‌تر است، در کشور ما رو به افزایش است. همین آمارها به ما می‌گویند میزان متوسط مصرف نمک در دنیا ۵ گرم در روز است در حالی که این عدد برای کشور ما برابر ۱۱ گرم است.

 • کشف غار جدید در همدان

  کشف غار جدید در همدان

  فاطمه کاظمی- همدان- خبرنگار: مدیر کل حفاظت محیط‌ زیست استان همدان از کشف یک غار جدید در استان خبر داد و گفت: هفته گذشته یک غار جدید در ارتفاعات بانه‌سر شهرستان نهاوند شناسایی شد.

 • گرد فراموشی بر فرش همدان 

  گرد فراموشی بر فرش همدان 

  ناهید زندی‌صادق - همدان - خبرنگار: محمود گیلانی سال‌هاست نقش فرش می‌کشد و عمرش را وقف احیای این هنر صنعت فراموش‌شده همدان کرده است.

 • از وابستگی تا همسرآزاری

  از وابستگی تا همسرآزاری

  معصومه محمدی سیف- پژوهشگر و کارشناس ارشد جامعه‌شناسی: در میان هیاهوی مراجعان، صدای آرام گریه‌ای توجهم را جلب می‌کند. ۲۶ ساله است و شروع زندگی مشترکش به ۶ سال پیش برمی‌گردد.

 • ایده‌های بر زمین مانده اندیشه‌ورزان جوان 

  ایده‌های بر زمین مانده اندیشه‌ورزان جوان 

  فاطمه کاظمی- همدان ـ خبرنگار: بیش از یک سال و نیم از تاسیس هیاتی موسوم به «اندیشه‌ورزان جوان» توسط سعید شاهرخی معاون استاندار سابق در همدان گذشته است، اما با گذشت این مدت هنوز هیچ اقدام عملی از این هیأت مشاهده نشده است. اغلب شهروندان هنوز به‌درستی نمی‌دانند کارایی این گردهمایی در بهبود شرایط جوانان استان چیست.