تیتر سه زیرسرویس

 • تکمیل موزه روستایی قرق به شرط تامین اعتبار

  تکمیل موزه روستایی قرق به شرط تامین اعتبار

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از تکمیل طرح موزه روستایی قرق تا پایان سال خبر می‌دهد و می‌گوید: از محل سفر هیات دولت به استان ۷ میلیارد تومان برای احداث موزه روستایی قرق مصوب شد که امیدواریم با ابلاغ و تخصیص این موزه به زودی تکمیل شود.

 • ۳ دلیل رکود بازار صنایع دستی گلستان

  ۳ دلیل رکود بازار صنایع دستی گلستان

  فاطمه میرزایی - گرگان-خبرنگار:  صنایع دستی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور است که متاسفانه آنطور که باید مورد توجه و حمایت قرار نگرفته تا بتواند گامی در توسعه اقتصادی مناطق و کارآفرینی بردارد.

 • زخم چاه‌های غیرمجاز بر خاک گلستان

  زخم چاه‌های غیرمجاز بر خاک گلستان

  فاطمه میرزایی - گرگان-خبرنگار: آمارهای منتشر شده از سوی شرکت آب منطقه‌ای گلستان در حالی وجود حدود ۱۴ هزار حلقه چاه غیرمجاز و ۳۵ هزار حلقه چاه مجاز را تایید می‌کنند که کارشناسان آب و خاک، خطر دیگری به نام فرونشست خاک در استان را روی میز مطالعاتی خود قرار داده‌اند.

 • فرصت‌های اقتصادی پرورش شتر در گلستان 

  فرصت‌های اقتصادی پرورش شتر در گلستان 

  فریده ستایشگر  - گرگان-خبرنگار : اگر گذرتان به سمت شهرهای شمالی یا شرقی گلستان افتاده باشد، در میان دشت‌ها و مراتع وسیع حاشیه شهرها و روستاها، با صحنه‌های جالبی روبه‌رو می‌شوید که شاید پیشتر تصور می‌کردید شانس دیدنش را فقط در مناطق خشک و کویری کشور خواهید داشت.

 • روستای کفشگیری؛ پیشرو در مدیریت پسماند

  روستای کفشگیری؛ پیشرو در مدیریت پسماند

  مینارضایی - گرگان - خبرنگار:  بسیاری از روستاها به دلیل تغییر در سبک زندگی، امروز به یکی از بخش‌های مهم تولید زباله تبدیل شده‌اند.

 • برنامه مصوب برای توسعه روستاهای گلستان

  برنامه مصوب برای توسعه روستاهای گلستان

  مینارضایی - گرگان - خبرنگار:  اقتصاد گلستان پشت پرده‌ای نازک از عرصه‌های جنگلی که مانند کمربندی در جنوب این استان کشیده شده، به روشنی دیده نمی‌شود.

 • گلستان محدودیتی برای استقرار صنایع آب‌بر ندارد 

  گلستان محدودیتی برای استقرار صنایع آب‌بر ندارد 

  مینا رضایی  - گرگان-خبرنگار : در یک دهه گذشته به سبب بروز عواملی همچون گرمایش زمین و تغییرات پرشتاب اقلیمی، رژیم بارش‌ها دچار دگرگونی شدیدی شده است.

 • وقتی کتاب تعطیلی ندارد 

  وقتی کتاب تعطیلی ندارد 

  الهام رئوفی فر - گرگان - خبرنگار: جمعه‌ها اغلب مشاغل تعطیلند. شهروندان یک روز در طول هفته را برای استراحت و رسیدگی به امور شخصی و خانوادگی اختصاص می‌دهند تا بتوانند هفته کاری جدیدی آغاز کنند، اما در پیاده‌روهای اطراف پارک شهر گرگان فقط کتاب است که تعطیلی ندارد.

 • گرانی‌های جگرسوز

  گرانی‌های جگرسوز

  بنیامین شریعتی اشرفی- گرگان - خبرنگار:در گلستان کمتر کسی است که از ماه رمضان گرگان نام ببرد و در کنارش به سنت و عادت عمومی گرگانی‌ها به جگرخوری‌های بعد از افطار و پیش از سحر اشاره‌ نکند.

 • جلبک‌ها و زالوهای پول‌ساز 

  جلبک‌ها و زالوهای پول‌ساز 

  فاطمه میرزایی-گرگان - خبرنگار: معمولا کسی زالوها و جلبک‌ها را دوست ندارد، اما الان شرایط تغییر کرده است.