تیتر سه زیرسرویس

 • آن روی سکه حفاظت از بافت تاریخی شیراز

  آن روی سکه حفاظت از بافت تاریخی شیراز

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: بافت تاریخی شیراز این روزها به یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و تفریحی شهر تبدیل شده و با انواع کافی‌شاپ، رستوران و اقامتگاه پذیرای میهمانان و شهروندان است.

 • استحکام بناهای بافت و دلواپسی بیهوده

  استحکام بناهای بافت و دلواپسی بیهوده

  محسن عامری-  مدرس دانشگاه: بافت تاریخی شیراز که در روزگاری نه چندان دور، سرافکنده فقر ساکنان و ازدحام معتادان متجاهر بود، حالا پوست انداخته است و حال و احوال مناسبی دارد.

 • ماجرای پیامک‌های جنجالی در شیراز

  ماجرای پیامک‌های جنجالی در شیراز

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: خیابان خلیلی شیراز و فرعی‌های متقاطع آن در خرداد ماه یکی از پرترافیک‌ترین مناطق شیراز است. در پیاده‌رو این خیابان، مقابل پلیس امنیت اخلاقی شهروندانی جمع شده‌اند که بیشتر آنها دلیلی برای پنهان کردن اعتراض‌های خود ندارند.

 • تلخ و شیرین ایل در مسیر کوچ

  تلخ و شیرین ایل در مسیر کوچ

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: کوچ بهاره عشایر یکی از زیباترین تصاویر رنگارنگ فارس است که آرامش و شکوه مسحورکننده‌ای دارد. این تصویر که برای ما آرامش چشم‌نوازی دارد، برای کوچندگان با انواع تنگناها و مخاطره‌ها همراه است.

 • گردشگری شیراز خلاق نیست

  گردشگری شیراز خلاق نیست

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: فصل سفر که می‌رسد، مسافران بسیاری از سراسر دنیا چمدانشان را به مقصد شیراز می‌بندند و به راه می‌افتند.

 • برندسازی مهم‌ترین نیاز

  برندسازی مهم‌ترین نیاز

  یک مدرس رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آفرینش جاذبه‌های جدید و استمرار در حوزه بازاریابی و برندسازی را مهم‌ترین نیاز شیراز در حوزه گردشگری می‌داند و می‌گوید: با مغرور شدن به نام شیراز، سهم مهمی از بازارهای جهانی گردشگری را در سال‌های اخیر از دست داده‌ایم.

 • زنگ خطر برای صنعت فارس

  زنگ خطر برای صنعت فارس

  علی پیرزاده- شیراز- خبرنگار: صنعت فارس روزگار ملال‌آوری را می‌گذراند. درست است که طی سال‌های اخیر چند کارخانه بزرگ در فارس به بهره‌برداری رسیده است

 • بازار داغ آتش و شایعه

  بازار داغ آتش و شایعه

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: برای اهالی فرهنگ به‌خصوص مشتاقان سینما در شیراز، آن شامگاه شوم که شعله‌های آتش از «بهمن» زبانه کشید به آسانی فراموش نمی‌شود. فقط چند دقیقه تا دهم خرداد مانده بود که این سینمای خاطره‌انگیز مانند اژدهایی پرخاشگر و نافرمان، دهان آتشین خود را رو به خیابان زند گشود و رهگذران را شوکه کرد.

 • چراغ کم‌فروغ صنایع دستی

  چراغ کم‌فروغ صنایع دستی

  امیر عفاف- شیراز- خبرنگار: صنایع دستی تا سالیانی پیش بسیار ارزشمند شمرده می‌شدند و صنعتگران و هنرمندان فعال در این عرصه می‌توانستند از این طریق امرار معاش کنند و روزگار بگذرانند.

 • راهکارهایی برای رونق بازار

  راهکارهایی برای رونق بازار

  مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس تعریف شدن جایگاه‌های متعدد برای عرضه آثار صنایع دستی در داخل و خارج از کشور را در رونق صنایع دستی موثر توصیف می‌کند و می‌گوید: با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی، کمتر کسی در ایران توان خرید صنایع دستی را دارد و نباید از تاثیرگذاری بازارهای بین‌المللی غافل شد.