چهارشنبه 25 مرداد 1396 | به روز شده: 4 ساعت و 41 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جهان
 • سازمان ملل: همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اشکال قانونی دارد

  سازمان ملل: همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق اشکال قانونی دارد خلیج‌ فارس > همشهری آنلاین: نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق درباره تصمیم رهبران اقلیم کردستان عراق به برگزاری همه پرسی استقلال گفت این اقدام قانونی نیست و نظر سازمان ملل حل و فصل اختلافات میان اربیل - بغداد از طریق گفت وگو و مذاکره است.

 • مقتدی صدر: همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به ضرر کردهاست

  مقتدی صدر: همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به ضرر کردهاست خلیج‌ فارس > همشهری آنلاین: مقتدی صدر تأکید کرد که همه پرسی اقلیم کردستان عراق به ضرر خود کردهای این منطقه است چراکه بیشتر کشورهای منطقه با این همه پرسی مخالفند.

 • شاهزاده‌های ناپدید‌شده سعودی در اروپا

  شاهزاده‌های ناپدید‌شده سعودی در اروپا خلیج‌ فارس > از زمانی که عبدالعزیز بن سعود در سال ۱۹۳۲ کشور عربستان سعودی را تشکیل داد مقام‌های این کشور نشان‌داده‌اند که هیچ وقت تاب شنیدن صدای مخالف را نداشته‌اند؛حتی اگر منتقدانشان از داخل خانواده خودشان باشند.

 • روزی که انقلاب مصر ۸۰۰ کشته داد

  روزی که انقلاب مصر ۸۰۰ کشته داد آفریقا > ۴ سال پیش در چنین روزهایی، مصر شاهد خونین‌ترین کشتار تاریخ مدرن خود بود. در ۱۴ آگوست سال ۲۰۱۳، شش هفته بعد از آنکه نظامیان مصر محمد مرسی رئیس‌جمهور این کشور را از قدرت برکنار کرده و به زندان انداختند، هواداران او که از اعضای جنبش اخوان‌المسلمین بودند در تحصنی در میدان رابعه عدویه در قاهره شرکت کردند.

 • داعش مسئولیت جنایات میرزا اولنگ را برعهده گرفت

  ارتش افغانستان از بازپس‌گیری میرزا اولنگ خبر داد

  ارتش افغانستان از بازپس‌گیری میرزا اولنگ خبر داد آسیا و اقیانوسیه > همشهری آنلاین: مقام‌های افغانستان اعلام کردند: نیروهای افغان توانسته‌اند روستای شیعه نشین "میرزااولنگ" را از اشغال طالبان و داعش خارج کنند.

 • شکایت جدید علیه ترامپ

  شکایت جدید علیه ترامپ آمریکا > همشهری آنلاین: ایالت کالیفرنیا و شهر سانفرانسیسکو ، دولت ترامپ را به خاطر سیاستهای ضد مهاجرتی تحت پیگرد قرار دادند.

 • بازداشت همسر موگابه در آفریقای جنوبی

  بازداشت همسر موگابه در آفریقای جنوبی آفریقا > همشهری آنلاین: گریس موگابه،‌ همسر رابرت موگابه،‌ رئیس‌جمهور زیمبابوه براساس گزارش‌ها بعد از متهم شدن به حمله به زنی در بازار شهر ژوهانسبورگ خود را تسلیم پلیس آفریقای جنوبی کرده است.

 • کشف یک انبار سلاح متعلق به داعش در مسکو

  کشف یک انبار سلاح متعلق به داعش در مسکو روسیه‌ و قفقاز > همشهری‌آنلاین: سازمان امنیت فدرال روسیه اعلام کرد یک انبار سلاح را در شرق مسکو شناسایی و کشف کرده است که گمان می‌رود متعلق به اعضای داعش باشد.

 • نخست‌ وزیر تایلند به آمریکا می‌رود

  نخست‌ وزیر تایلند به آمریکا می‌رود آسیا و اقیانوسیه > همشهری‌آنلاین: وزیر امور خارجه تایلند امروز سه‌شنبه ۲۴ مرداد اعلام کرد که نخست وزیر این کشور اکتبر(مهر) ۲۰۱۷ به آمریکا می‌رود و مسائل امنیتی و تجاری را با ترامپ بررسی می‌کند.

 • محمد بن سلمان به پایان جنگ در یمن تمایل دارد

  محمد بن سلمان به پایان جنگ در یمن تمایل دارد خلیج‌ فارس > همشهری‌آنلاین: اطلاعات جدید درز یافته از سفیر امارات در واشنگتن فاش کرد دو سال پس از جنگ همه جانبه پرهزینه یمن، ولیعهد سعودی می‌خواهد عربستان از این جنگ خارج شود و هیچ مانعی نیز در نزدیکی دیدگاه‌های آمریکا به ایران نمی‌بیند.

 • دیدار هیات اقلیم کردستان با حیدر العبادی

  دیدار هیات اقلیم کردستان با حیدر العبادی خلیج‌ فارس > همشهری‌آنلاین: هیات اقلیم کردستان عراق در سفرش به بغداد با نخست‌وزیر این کشور دیدار و درخصوص برگزاری رفراندوم استقلال این منطقه گفت‌و‌گو کرد.

 • نخست وزیران پاکستان در ۷۰ سال گذشته

  نخست وزیران پاکستان در ۷۰ سال گذشته آسیا و اقیانوسیه > همشهری آنلاین: نظام حکومتی پاکستان نظام پارلمانی است که قدرت در اختیار نخست وزیر است.

 • ترکیه نگران شعله‌های جدید آتش جنگ سوریه

  ترکیه نگران شعله‌های جدید آتش جنگ سوریه اروپا > مقام‌های ترکیه این روزها درحالی‌که انگشت‌شان را روی ماشه نگه داشته‌اند، بیشتر از هر وقت دیگری نگران جنگ سوریه هستند.

 • خروج تروریست‌های اهل الشام از شرق لبنان

  خروج تروریست‌های اهل الشام از شرق لبنان غرب آسیا > همشهری آنلاین: روند خروج افراد مسلح وابسته به گروه تروریستی موسوم به گردان‌های اهل الشام در چارچوب توافق به عمل آمده از منطقه مرزی شرق لبنان به طرف خاک سوریه آغاز شده است.

 • نصرالله: پیروزی عرسال ادامه پیروزی در جنگ ۳۳ روزه است

  نصرالله: پیروزی عرسال ادامه پیروزی در جنگ ۳۳ روزه است غرب آسیا > ۱۱ سال پس از پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه با رژیم صهیونیستی و همزمان با پیروزی این گروه در مقابل تروریست‌ها در ارتفاعات عرسال، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی بر ادامه مقاومت در برابر نیروهای متجاوز به خاک لبنان تأکید کرد.

 • توطئه ضد ترامپ در کاخ سفید

  توطئه ضد ترامپ در کاخ سفید آمریکا > همشهری آنلاین: مدیر سابق ارتباطات کاخ سفید: برخی افراد درون کاخ سفید در صدد خلع ترامپ از قدرت هستند.

دیگر مطالب جهان