پنج شنبه 30 فروردین 1397 | به روز شده: 6 ساعت و 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جهان
 • روسیه ماهواره نظامی به فضا پرتاب کرد

  روسیه ماهواره نظامی به فضا پرتاب کرد روسیه‌ و قفقاز > همشهری آنلاین: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک ماهواره نظامی را پنجشنبه با موشک پروتون-ام به فضا پرتاب کرده است.

 • صورتحساب پرداخت کن متحد!

  صورتحساب پرداخت کن متحد! غرب آسیا > همشهری آنلاین: عبدالباری عطوان تحلیلگر برجسته مسایل عرب معتقد است که کشورهای عربستان، امارات، مصر، قطر و اردن ناتوان از اعزام نیرو به سوریه بوده و تنها قادرند هزینه چهار میلیارد دلاری تنش آفرینی‌های آمریکا در سوریه و مزدوران خارجی آن را پرداخت کنند.

 • مکرون به واشنگتن می‌رود؛ می‌گوید برای برجام

  مکرون به واشنگتن می‌رود؛ می‌گوید برای برجام اروپا > همشهری آنلاین: تارنمای بلومبرگ در گزارشی نوشت که رئیس جمهوری فرانسه در سفر به واشنگتن از این فرصت برای متقاعد کردن همتای آمریکایی خود برای حفظ برجام استفاده خواهد کرد اما انتظار پیشرفت غیرمنتظره ای را ندارد.

 • رئیس سنا مامور خارج کردن ایتالیا از بن بست سیاسی شد

   رئیس سنا مامور خارج کردن ایتالیا از بن بست سیاسی شد اروپا > همشهری آنلاین: سرجو ماتارلا رئیس جمهوری ایتالیا رئیس مجلس سنا را مامور خارج کردن این کشور از بن بست سیاسی و رایزنی برای تشکیل یک دولت جدید کرد.

 • اروپا را بهتر بشناسیم

   اروپا را بهتر بشناسیم اروپا > سیدعلی خرم - کارشناس روابط بین الملل: وزرای خارجه اتحادیه اروپا پس از طرح موضوع تحریم‌های جدید علیه ایران، درباره تصویب این تحریم به توافق نرسیدند و تصمیم‌گیری در این زمینه را به ۲۳ اردیبهشت موکول کردند.

 • تردد دیپلمات‌های پاکستانی در آمریکا محدود می‌شود

  تردد دیپلمات‌های پاکستانی در آمریکا محدود می‌شود آمریکا > همشهری آنلاین: دولت آمریکا تصمیم خود را برای اعمال محدودیت بر تردد دیپلمات‌های پاکستانی مقیم در واشنگتن و دیگر شهرهای ایالات متحده را تایید کرد.

 • دونالد ترامپ دیدار رئیس سیا با رهبر کره شمالی را تائید کرد

   دونالد ترامپ دیدار رئیس سیا با رهبر کره شمالی را تائید کرد آمریکا > همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تائید کرد که مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده (سیا) با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی دیدار کرده است.

 • موج تازه اعتصاب کارکنان راه‌آهن فرانسه

  موج تازه اعتصاب کارکنان راه‌آهن فرانسه اروپا > همشهری آنلاین: در پی رأی مجلس فرانسه برای تغییر قوانین ساختاری راه‌آهن ملی این کشور موج تازه‌ای از اعتصاب‌های سراسری کارکنان این شرکت آغاز شد.

 • باربارا بوش، بانوی اول سابق آمریکا درگذشت

  باربارا بوش، بانوی اول سابق آمریکا درگذشت آمریکا > همشهری آنلاین: باربارا بوش بانوی اول اسبق آمریکا در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

 • تاکتیک جدید رهبر کره‌شمالی؛ حضور پررنگ خواهر و همسرش

  تاکتیک جدید رهبر کره‌شمالی؛ حضور پررنگ خواهر و همسرش آسیا و اقیانوسیه > همشهری‌آنلاین: به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی در تلاش است تا تاکتیک جدیدی را برای بهبود تصویر دولت خودکامه خود اتخاذ کند و این تاکتیک، معطوف کردن توجهه‌ها به زنان اطرافش و حضور آنان در مراسم مختلف است.

 • افشای دیدار پمپئو با کیم جونگ اون

  افشای دیدار پمپئو با کیم جونگ اون آمریکا > همشهری‌آنلاین: مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و نامزد تصدی پست وزارت خارجه این کشور، در جریان عید پاک سفری محرمانه به کره‌شمالی داشته و با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در راستای نشست آتی او با دونالد ترامپ مذاکره کرده‌است.

 • تونل ۷۰ کیلومتری تروریست‌ها از لیبی به تونس

  تونل ۷۰ کیلومتری تروریست‌ها از لیبی به تونس آفریقا > همشهری‌آنلاین: اتحادیه امنیت جمهوری تونس اعلام کرد گارد ملی اخیرا تونلی را کشف کرده که طول آن به ۷۰ کیلومتر می‌رسد و در بین اراضی تونس و لیبی قرار دارد.

 • سرکیسیان نخست وزیر ارمنستان شد

  سرکیسیان نخست وزیر ارمنستان شد روسیه‌ و قفقاز > همشهری آنلاین: پارلمان ارمنستان، رئیس جمهور سابق این کشور را به عنوان نخست وزیر جدید ارمنستان انتخاب کرد.

 • پارلمان اروپا صحنه اعتراض به مکرون و حمله سوریه شد

   پارلمان اروپا صحنه اعتراض به مکرون و حمله سوریه شد اروپا > همشهری آنلاین: نمایندگان پارلمان اروپا همزمان با سخنرانی امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به صحنه اعتراض به اقدام مشترک اخیر آمریکا، فرانسه و انگلیس در حمله موشکی به سوریه شد.

 • در بيست و سومين اجلاس شوراي وزيران

  دبیر کلی اکو برای سه سال به ایران واگذار شد

  دبیر کلی اکو برای سه سال به ایران واگذار شد مجامع‌ جهانی > همشهری آنلاین: بیست و سومین اجلاس شورای وزیران عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.

 • حمله علیه سوریه فرماندهان نظامی آمریکا را به کنگره کشاند

  حمله علیه سوریه فرماندهان نظامی آمریکا را به کنگره کشاند آمریکا > همشهری آنلاین: تارنمای پولیتیکو گزارش داد: جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا و جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور به کنگره این کشور احضار شدند تا درباره حملات هوایی آمریکا به سوریه به نمایندگان توضیح دهند.

 • روسیه جریان رسانه‌ای غرب را هشت پا خواند

   روسیه جریان رسانه‌ای غرب را هشت پا خواند روسیه‌ و قفقاز > همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه روسیه جریان رسانه‌ای غرب را مانند هشت پایی خواند که دنیا را گرفتار کرده است و از سلطه آن بر رسانه‌های ملی سایر کشورها ابراز تاسف کرد.

 • تاریخ پنهان ترور دانشمندان موشکی آلمان توسط موساد

  تاریخ پنهان ترور دانشمندان موشکی آلمان توسط موساد غرب آسیا > همشهری‌آنلاین: پس از جنگ جهانی دوم اسرائیل از ترور و کشتارهای هدفمند مانند ترور برخی دانشمندان موشکی آلمان بیش از هر دولت دیگری در جهان غرب به بهانه حفظ امنیت استفاده کرد.

 • انتقاد خواننده پینک فلوید از کلاه‌سفیدهای سوریه

  انتقاد خواننده پینک فلوید از کلاه‌سفیدهای سوریه اروپا > همشهری‌آنلاین: راجر واترز،خواننده پرطرفدار انگلیسی هشدار داد، گروه موسوم به کلاه‌سفیدها دولت‌ها در غرب را تشویق می‌کند که به سوریه حمله کنند.

 • عصر کاستروها در کوبا پنجشنبه ۳۰ فروردین به پایان می‌رسد

  عصر کاستروها در کوبا پنجشنبه ۳۰ فروردین به پایان می‌رسد آمریکا > همشهری‌آنلاین: رائول کاسترو، رئیس‌ جمهور کوبا روز پنجشنبه ۳۰ فروردین از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و زمام امور را به نسلی جدید واگذار خواهد کرد؛ گذار قدرتی که به سلطه شش دهه‌ای برادران کاسترو در کوبا پایان می‌دهد.

دیگر مطالب جهان