سه شنبه 9 خرداد 1396 | به روز شده: 7 ساعت و 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
زندگی
 • علت درد بازوی چپ چیست؟

  علت درد بازوی چپ چیست؟ سلامت > همشهری آنلاین: اگرچه دردهای جزئی بخش طبیعی از روند افزایش سن است اما درد ناگهانی و غیرمعمول در بازوی چپ می‌تواند نشانه وجود مشکلی جدی باشد.

 • نکته بهداشتی: مغزتان را ورزش دهید

  نکته بهداشتی: مغزتان را ورزش دهید سلامت > همشهری آنلاین: به چالش کشیدن مغز به شما کمک می‌کند که با افزایش سن دقیق و هشیار بمانید و حافظه‌تان را قوی نگهدارید.

 • یک متخصص رادیوتراپی آنکولوژی مطرح کرد:

  نبود نقشه راه و درمان تیمی بیماری سرطان در کشور

  نبود نقشه راه و درمان تیمی بیماری سرطان در کشور سلامت > همشهری آنلاین: یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به خلاء درمان تیمی سرطان، گفت: گاهی اوقات با بیماری مواجه ایم که مدت‌ها قبل از ارجاع به متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی بدون ضرورت شیمی درمانی شده است.

 • میزان ویتامین D بدن پدر عامل تعیین کننده قد و وزن کودک

  میزان ویتامین D بدن پدر عامل تعیین کننده قد و وزن کودک سلامت > همشهری آنلاین: مطالعه جدید نشان می‌دهد بین مصرف ویتامین D پدر قبل از بارداری و قد و وزن کودک در ۵ سالگی ارتباط وجود دارد.

 • توصیه محققان؛

  آشنایی با خوراکی‌های کاهش دهنده استرس

  آشنایی با خوراکی‌های کاهش دهنده استرس تغذیه > همشهری آنلاین: بعد از یک روز پراسترس می‌توانید به طور طبیعی و با تغذیه سالم، سرحال بیایید.

 • سخنگوی وزارت بهداشت:

  موارد ابتلا به تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است

  موارد ابتلا به تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش داشته است سلامت > همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که مردم تحت تاثیر مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود نگران نشوند گفت: بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهى داشته است.

 • تغییر برای رمضان

  تغییر برای رمضان مهارت‌ها > همشهری دو - ندا داوودی: ماه رمضان آمد؛ ماهی که روز و شب‌هایش با بقیه سال متفاوت است، حال‌وهوای سحر دارد، گرسنگی و تشنگی در طول روز دارد، طعم بندگی دارد و سفره زیبای افطار‌های خانوادگی و دورهمی.

 • ساعت شلوغی

  ساعت شلوغی مهارت‌ها > همشهری دو - مهدی واعظی: معمولا ما اطلاعات درستی درباره مصرف برق نداریم و به‌همین دلیل این انرژی گرانبها را به‌راحتی از دست می‌دهیم. مثلا آیا می‌دانید کشور ما حدود یک‌درصد جمعیت جهان را دارد، ولی حدود ۲درصد از انرژی جهان را مصرف می‌کند؟

 • خانه همه گمشده‌ها

  خانه همه گمشده‌ها مهارت‌ها > همشهری دو - شیدا اعتماد: ذرات غبار روی خط کج نور تکان می‌خورند. سکوت فضا را فقط صدای قدم‌هایم می‌شکند. می‌ایستم.

 • لبخندهایی که یک دنیـا می‌ارزد

  لبخندهایی که یک دنیـا می‌ارزد مهارت‌ها > همشهری دو - محمدرضا حیدری: سال تحصیلی ۹۶-۹۵ برای دانش‌آموزان روستاهای محروم شهرستان چاراویماق با لبخندهایی همراه بود که سال‌ها در چهره آفتاب‌سوخته و معصوم آنها گم‌شده بود؛ بچه‌هایی که محرومیت در وجود همه آنها ریشه زده ولی باز هم لبخند درصورت معصوم آنها دیدنی است. امسال اهالی روستاهای قره‌آغاج، مهربانی مردم ایران را به‌خوبی حس کردند.

 • نقش‌دست روی فلز سخت

  نقش‌دست روی فلز سخت مهارت‌ها > همشهری دو - نرگس خانعلیزاده: قلم‌زنی از آن کارهایی نیست که دست در آن زیادشده باشد؛ توان و دیدگاه و حتی جغرافیای مخصوص به‌خودش را می‌طلبد.

 • درخواست سازمان انتقال خون از مردم برای اهدای خون در ماه رمضان

  درخواست سازمان انتقال خون از مردم برای اهدای خون در ماه رمضان سلامت > همشهری آنلاین: مدیر عامل سازمان انتقال خون با بیان اینکه یکی از کمبودهای فصلی اهدای خون که برای کشور ما اتفاق می‌افتد در زمان ماه مبارک رمضان است، گفت: از آنجایی که طول عمر پلاکت حداکثر سه روز است، در زمینه تولید فرآورده‌های پلاکتی نیازمند حضور مستمر اهداکنندگان خون در مراکز اهدای خون هستیم.

 • جعبه کتاب‌های اولیه

  جعبه کتاب‌های اولیه مهارت‌ها > همشهری دو - لیلا به‌طلب : درمانگاه، بوی الکل می‌دهد. بین دیوارهای روشن و سردش همیشه سکوتی ممتد حکمفرماست.

 • راضی‎ام به رضایت خدا...

  راضی‎ام به رضایت خدا... مهارت‌ها > همشهری دو - امیر اسماعیلی: آقای خدا بیامرزم صدایم زد و گفت: «فاطمه! این پسره ابوالقاسم، پسر خوب و اهل کاریه. من راضی‎ام به این وصلت. خودت چطور؟»

 • روزه کامل

  روزه کامل مهارت‌ها > همشهری دو - محمود قلی‌پور: آقای جاهدی که وارد خانه می‌شود، انتظار سروصدای بیشتری دارد اما آن روز حدود ساعت۶ عصر، خانه پر از سکوت بود.

 • روزه‌تان را زیباتر کنید

  روزه‌تان را زیباتر کنید مهارت‌ها > حجت‌الاسلام مرتضی جعفرپور: انسان عاقل قبل از شروع هرکاری به چگونگی انجام درست آن کار و همچنین آخر و عاقبت و نتیجه یا به‌عبارت دیگر، به هزینه و فایده‌ای که آن عمل برای او خواهد داشت می‌اندیشد.

 • تب کریمه کنگو تاکنون ۳۱ مبتلا و ۳ فوتی داشته است

  تب کریمه کنگو تاکنون ۳۱ مبتلا و ۳ فوتی داشته است سلامت > همشهری آنلاین: رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گفت: تا کنون سه نفر در کشور بر اثر ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو جان خود را از دست داده اند.

 • نظارت پزشکان برداروها و کالاهای پزشکی

  نظارت پزشکان برداروها و کالاهای پزشکی سلامت > بعد از ۴بار رفت‌وآمد طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد بین مجلس و شورای نگهبان، اصلاحات جدیدی بر این مصوبه مجلس انجام شد تا ایرادات و تعارضات آن با قوانین بالادستی مرتفع شود.

 • افزایش آمار کشته شدگان تب‌کنگو

  افزایش آمار کشته شدگان تب‌کنگو سلامت > در آخرین آمار ارائه شده از سوی مسئولان دامپزشکی کشور، تاکنون ۲نفر به‌صورت قطعی به‌دلیل ابتلا به تب کنگو جان خود را از دست داده‌اند و مرگ یک شهروند اصفهانی نیز در دست بررسی است. همچنین ۲۸مورد ابتلا به تب کنگو در کشور رصد شده است.

 • خرید راهبردی خدمات سلامت استراتژی کشورهای موفق

  خرید راهبردی خدمات سلامت استراتژی کشورهای موفق سلامت > ایرج حریرچی: در ۵ دهه گذشته در قریب به اتفاق کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه کل هزینه‌های سلامت رو به افزایش بوده است.

دیگر مطالب زندگی