یکشنبه 8 اسفند 1395 | به روز شده: 1 ساعت و 55 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • ریزگرد خانگی بلای جان خوزستان

   ریزگرد خانگی بلای جان خوزستان محیط زیست ایران > رسول عوده‌زاده: درحالی‌که رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور تأکید می‌کند ۳۵ درصد از پدیده ریزگردها در خوزستان منشأ داخلی و ۶۵ درصد آن منشأ خارجی دارد، کارشناسان و نمایندگان استان، کانون‌های داخلی ریزگردها را جدی و خطرناک‌تر برمی‌شمارند؛

 • موانع ساخت پلاسکوی «جدید»

  موانع ساخت پلاسکوی «جدید» شورای شهر > نایب‌رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران توضیحاتی در مورد ساخت مجتمع تجاری جدید در محل ساختمان پلاسکوی سابق ارائه و به تشریح موارد قانونی برای ساخت براساس طرح تفصیلی، پرداخت.

 • اگر تهران زلزله بیاید ؛ گزارشی نگران کننده از پیامد‌های تلاقی گاز و گسل

  اگر تهران زلزله بیاید ؛ گزارشی نگران کننده از پیامد‌های تلاقی گاز و گسل شهردار > همشهری آنلاین: آمارها می‌گویند ایران جزء پرتلفات‌ترین کشورها در زمان بروز زلزله است؛ در زلزله بم از ۱۰۰ واحد مسکونی تخریب‌ شده ۱۰۰ نفر تلف شدند ولی در زلزله کوبه ژاپن از هر ۱۰۰ خانه تخریب‌شده ۶ نفر کشته شدند؛ ضمن آنکه برخی از خطوط لوله گاز در تهران در محل عبور گسل قرار گرفته است که لزوم استفاده از فناوری در جهت کاهش آتش‌سوزی در زمان زلزله را دو برابر می‌کند.

 • تذکر محیط زیستی به ۳۰ مرکز درمانی پایتخت

  تذکر محیط زیستی به ۳۰ مرکز درمانی پایتخت محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: رییس اداره محیط زیست شهر تهران گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ مرکز درمانی و بیمارستان که در مدیریت پسماند و تفکیک زباله مشکل داشتند تذکر گرفته‌اند و پیگیری می‌کنیم تا مشکلات زیست محیطی خود را حل کنند.

 • پیش‌بینی آینده‌ای تاریک برای عمق اقیانوس‌ها

  پیش‌بینی آینده‌ای تاریک برای عمق اقیانوس‌ها محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: محققان در یک بررسی جدید به تاثیرات منفی تغییرات اقلیمی، فعالیت‌های انسان، اسیدی شدن و نبود اکسیژن کافی روی اقیانوس‌ها و موجوداتی که در آن زیست دارند، پرداختند.

 • حال نی‌زارهای خراسان‌ شمالی خوب نیست

  حال نی‌زارهای خراسان‌ شمالی خوب نیست محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: نی‌زارها به‌عنوان تصفیه‌خانه‌های طبیعت به شمار می‌روند به‌طوری‌ که بسیاری از آلاینده‌ها را تغییر شکل می‌دهند و تبدیل به محصولاتی بی‌ضرر می‌کنند و از سوی دیگر نقش بسیار مهمی در جلوگیری از بروز فرسایش خاک و یا وقوع حوادث طبیعی همچون سیل دارد این در حالیست که در برخی از بخش‌های خراسان شمالی حال نی‌زارها خوب نیست.

 • بهره‌برداری از متروی فرودگاه امام تا ۱۵ فروردین

  بهره‌برداری از متروی فرودگاه امام تا ۱۵ فروردین شهردار > همشهری آنلاین: شهردار تهران جزئیات افتتاح سه خط متروی جدید پایتخت را تشریح کرد.

 • برنامه‌ریزی جدید برای زندگی ۵۰میلیون شهروند ایرانی

  برنامه‌ریزی جدید برای زندگی ۵۰میلیون شهروند ایرانی شهری > عباس ثابتی‌راد: ۶۱ سال بعد از آنکه قانون شهرداری‌های کشور به تصویب رسید، این روزها لایحه مدیریت شهری در هیأت دولت مورد بررسی قرار گرفته‌ است؛ لایحه‌ای که قرار است به بیش از نیم قرن اداره شهرهای کشور، نظم نوینی دهد و مدیریت شهری کشور را با وضعیت بهتری به پیش ببرد.

 • مجموعه پل‌های بزرگراه جناح، سازه‌های برتر کشور در سال۹۵

  مجموعه پل‌های بزرگراه جناح، سازه‌های برتر کشور در سال۹۵ شهری > هیأت داوران سومین همایش بین‌المللی مهندسی سازه ایران، پل‌های تقاطع چندسطحی بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری با بزرگراه محمدعلی جناح را به‌عنوان سازه‌های برتر کشور در سال۱۳۹۵ برگزید.

 • پایان دوره اجرای طرح‌های پرهزینه تأمین آب

  پایان دوره اجرای طرح‌های پرهزینه تأمین آب محیط زیست ایران > محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که پنج‌شنبه گذشته به همراه رئیس‌جمهور به خوزستان سفر کرده بود در جلسه شورای اداری خوزستان و کارگروه ملی مبارزه با ریزگردها به صراحت اعلام کرد: متعهد می‌شوم که ریالی برای انتقال آب غیرشرب به طرح‌های انتقال آب اختصاص داده نمی‌شود.

 • انتقاد از سدسازی در ترکیه باوجود تداوم سدسازی در کشور

  انتقاد از سدسازی در ترکیه باوجود تداوم سدسازی در کشور محیط زیست ایران > عباس محمدی: نخست: ترکیه مجموعه‌ای از سدها تحت عنوان GAP را در دست ساخت دارد که با بهره‌برداری از آنها قادر است آب دجله وفرات را به‌مدت یک‌سال ذخیره کند.

 • ۴۵۰شهر بی‌دفاع در برابر تهدید سیل

  ۴۵۰شهر بی‌دفاع در برابر تهدید سیل محیط زیست ایران > معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها با بیان اینکه ۴۵۰شهر و ۸هزار و ۶۵۰ روستا و آبادی ایران در معرض تهدید سیل هستند، گفت: بیش از ۳هزار و ۵۰۰سیل در ۲۰سال اخیر با متوسط خسارت هر سیل ۴۰۰میلیارد ریال به وقوع پیوسته است.

 • نقش عوامل انسانی در فعال شدن کانون‌های گرد و غبار

  نقش عوامل انسانی در فعال شدن کانون‌های گرد و غبار محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: استاندار خوزستان طی سخنانی با اعلام ۱۸۰ هزار هکتار کانون فعال ریزگرد‌ها در این منطقه گفت عوامل انسانی اصلی‌ترین نقش را در فعال شدن کانون‌های گرد و غبار دارند.

 • شتاب آخر سال‌،خیابان ها را بند آورد

  شتاب آخر سال‌،خیابان ها را بند آورد شهری > در پی تشکیل نخستین ترافیک‌های آخر سال، رئیس پلیس ترافیک شهری ناجا از افزایش حضور مأموران پلیس راهور در اطراف مراکز خرید خبر داد.

 • سرانجام مبهم متروی شهرهای اقماری پایتخت

   سرانجام مبهم متروی شهرهای اقماری پایتخت شهری > سیدمحمد فخار : متروهای اقماری در همه شهرهای بزرگ جهان، ترافیک معابر پایتخت را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهند و مانع از تردد وسایل نقلیه از شهرهای اطراف می‌شوند.

 • تکمیل مترو پرند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

  تکمیل مترو پرند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد شهری > همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت مترو تهران در خصوص آخرین وضعیت ایستگاه‌های مترو، گفت: ایستگاه پرند در صورت تامین اعتبار دولت، در ۶ ماه نخست سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

 • اقدام برنامه مشترک زیست محیطی یک ضرورت امنیتی و سیاسی است

  اقدام برنامه مشترک زیست محیطی یک ضرورت امنیتی و سیاسی است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه با تأکید بر ضرورت ایجاد برنامه مشترک منطقه‌ای برای مقابله با خطرات زیست محیطی، اظهار کرد: این اقدام یک ضرورت محیط زیستی نیست بلکه یک ضرورت امنیتی و سیاسی است.

 • چطور دوام لاستیک اتومبیل خود را افزایش دهید؟

  چطور دوام لاستیک اتومبیل خود را افزایش دهید؟ شهری > همشهری آنلاین: لاستیک‌ها همواره یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی ایمنی خودروها به شمار می‌روند. بنابراین، یک راننده خوب باید در نگهداری از آنها دقت کافی را به عمل آورد.

 • چطور لاستیک پنچر اتومبیل را تعویض کنیم؟

  چطور لاستیک پنچر اتومبیل را تعویض کنیم؟ شهری > همشهری آنلاین: مطلب زیر در مورد اینکه "چگونه لاستیک پنچر اتومبیل را عوض کنیم؟" نکات کاربردی را به شما آموزش می‌دهد.

دیگر مطالب شهر
  • پیشگامان
  • تبلیغات هدفمند