پنج شنبه 30 دی 1395 | به روز شده: 3 ساعت و 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک در پی حادثه پلاسکو

  ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک در پی حادثه پلاسکو شهری > همشهری آنلاین: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک در پی حادثه ساختمان پلاسکو خبر داد.

 • عضو هیأت رئیسه شورای شهر:

  قالیباف سال ۹۲ درخواست پلمب ساختمان‌های ناایمن را از شورا داشت

  قالیباف سال ۹۲ درخواست پلمب ساختمان‌های ناایمن را از شورا داشت شهری > همشهری آنلاین: عضو هیأت رئیسه شورای شهر با اشاره به حادثه آتش سوزی در ساختمان نا ایمن و فرسوده پلاسکو گفت: قالیباف در سال ۹۲ بعد از حادثه دلخراش خیابان جمهوری درخواست پلمب ساختمان های ناایمن را از شورا داشت.

 • سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران

  طرح ترافیک در تهران تا ساعت ۱۷ تمدید شد

  طرح ترافیک در تهران تا ساعت ۱۷ تمدید شد شهری > همشهری آنلاین: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پی آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو در تهران طی اطلاعیه‌ای طرح ترافیک را تا ساعت ۱۷ تمدید کرد.

 • مجمع خیرین آبخیزداری هرمزگان، الگویی برای ورود خیرین سایر استان‌ها به حوزه منابع طبیعی

  مجمع خیرین آبخیزداری هرمزگان، الگویی برای ورود خیرین سایر استان‌ها به حوزه منابع طبیعی محیط زیست ایران > مجمع خیرین آبخیزداری استان هرمزگان از سال ۸۰ به حوزه منابع طبیعی ورود کرده و اکنون با ۱۵سال سابقه می‌تواند الگویی موفق برای خیرین سایر استان‌هایی باشد که هنوز به حوزه منابع طبیعی ورود نکرده‌اند؛

 • معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

  بیش از ۹۰۰ هزار خودروی فرسوده در دولت یازدهم از رده خارج شده است

  بیش از ۹۰۰ هزار خودروی فرسوده در دولت یازدهم از رده خارج شده است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای طرح خروجی خودروهای فرسوده یعنی سال ۸۱ تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو در رده خارج شد؛ در حالی که در سه سال گذشته ۹۱۵ هزار خودرو از رده خارج شده است.

 • موفقیت محققان کشور در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از فلرهای پالایشگاه‌ها

  موفقیت محققان کشور در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از فلرهای پالایشگاه‌ها محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: محققان کشور توانستند با ارائه راهکاری نوین، دی‌اکسید کربن منتشرشده از فلرها را جمع‌آوری کنند که این امر منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در پالایشگاه‌ها می‌شود.

 • مرکز ملی پایش و هشدار گرد و خاک در خوزستان راه‌اندازی شد

  مرکز ملی پایش و هشدار گرد و خاک در خوزستان راه‌اندازی شد محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: مرکز ملی پایش، پیش‌بینی و هشدار گرد و خاک در خوزستان راه‌اندازی شد.

 • دختران تهران پاتوق‌دار می‌شوند

  دختران تهران پاتوق‌دار می‌شوند شهری > همشهری آنلاین: مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: قرار است دو شهردخت در منطقه ۱ و ۳ در نزدیکی دانشگاه‌های الزهرا(س) و شهید بهشتی در شش ماهه اول سال ۹۶ راه‌اندازی شود. این مکان‌ها می‌تواند به عنوان یک پاتوق سالم برای دختران مورد استفاده قرار گیرد.

 • آلودگی هوای تهران از کجا می‌آید؟

  آلودگی هوای تهران از کجا می‌آید؟ محیط زیست ایران > سیدمحمد فخار: آلودگی هوا نیمه دوم هر سال، مهمان آسمان پایتخت و کلانشهرهای کشور می‌شود و تا پایان فصل سرما اثرات مخرب خود را بر اقتصاد شهرهای کشور و سلامت ۳۸میلیون شهروند ایرانی می‌گذارد.

 • مسافربرهای مهاجم

  مسافربرهای مهاجم شهری > رضا ظریفی: در سربالایی خیابان شریعتی و نرسیده به خیابان شهید کلاهدوز (دولت) دنده یک به دو نرسیده پا روی پدال ترمز می‌زند و می‌ایستد.

 • قدم بزرگ برای مبلمان کوچک شهر

  قدم بزرگ برای مبلمان کوچک شهر شهری > الهام مصدقی‌راد: تابستان گذشته سازمان زیباسازی در راستای تجهیز فضاهای عمومی به مبلمان شهری ویژه کودکان، نمونه چند نیمکت پارکی را آماده و در اختیار مناطق ۲۲گانه قرار داد تا آهسته آهسته قدم‌هایی برای تبدیل تهران به شهر دوستدار کودک در این حوزه برداشته شود تا فضاهای عمومی و شهری به فضاهای چندعملکردی تبدیل شود و امکان حضور بیشتر و البته همراه با آسایش و آرامش برای کودکان و والدین و مراقبان همراه آنها فراهم شود.

 • سهم ۴۰درصدی حمل و نقل عمومی از بودجه پایتخت

  سهم ۴۰درصدی حمل و نقل عمومی از بودجه پایتخت شورای شهر > لایحه بودجه پیشنهادی ۱۸هزار و ۴۸۹میلیارد تومانی سال آینده پایتخت دیروز از سوی شهردار تهران و در زمان مقرر تقدیم شورای اسلامی شهر تهران شد.

 • دست خالی مسئولان محیط‌زیست و وزارت صنعت برای مقابله با آلودگی هوا

  دست خالی مسئولان محیط‌زیست و وزارت صنعت برای مقابله با آلودگی هوا محیط زیست ایران > روز گذشته در حالی روزملی هوای پاک با شعار «باهم به سوی هوای پاک» با حضور نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورو به میزبانی سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد که طی روزهای اخیر آلودگی هوا نفس شهروندان کلانشهرهای کشور را به شماره انداخته بود.

 • آشنایی با کروز کنترل در خودرو

  آشنایی با کروز کنترل در خودرو شهری > همشهری آنلاین: کروز کنترل (Cruise Control) یا سیستم کنترل سرعت، سیستمی است که برای سهولت رانندگی در مسیرهای طولانی به کار می‌رود.

 • مشارکت مردم تنها گزینه برای حفاظت از منابع طبیعی است

  مشارکت مردم تنها گزینه برای حفاظت از منابع طبیعی است محیط زیست ایران > اسدالله افلاکی: تجارب جهانی نشان می‌دهد یکی از کارسازترین راهکارها برای حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی، بهره‌گیری از مشارکت جوامع محلی و مشارکت‌های مردمی است.

 • آشنایی با حسگر باران در خودرو

  آشنایی با حسگر باران در خودرو شهری > همشهری آنلاین: شرکت‌های خودروسازی از دیر باز در تلاش بوده‌اند تا برف پاک کن را از خودرو حذف کنند.

 • تلاش سازمان جنگلها و مراتع برای جلب مشارکت خیرین

  تلاش سازمان جنگلها و مراتع برای جلب مشارکت خیرین محیط زیست ایران > معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به ضرورت ورود خیرین به حوزه منابع طبیعی به همشهری گفت: اکنون نهادهای بین‌المللی مثل یو.ان.دی.‌پی (برنامه عمران سازمان ملل) و فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) با اعلام اینکه ایران، کشور برخورداری است از کمک‌های مالی برای اجرای طرح‌های منابع طبیعی ازجمله آبخیزداری دریغ می‌کنند.

 • قالیباف تاکید کرد: واریز درآمدهای شهرداری‌ها به خزانه دولت یعنی انحلال شوراها

  قالیباف تاکید کرد: واریز درآمدهای شهرداری‌ها به خزانه دولت یعنی انحلال شوراها شهردار > همشهری آنلاین: شهردار تهران با اشاره به یکی از تبصره‌های بودجه دولت گفت، بر اساس این بودجه باید درآمدهای سازمان‌های عمومی به خزانه واریز شود که این موضوع به معنی انحلال شوراهای شهر کل کشور است.

 • پیشنهاد شهرداری: فروش بلیط‌ مترو بر اساس طبقه‌بندی دهک‌ها

  پیشنهاد شهرداری: فروش بلیط‌ مترو بر اساس طبقه‌بندی دهک‌ها شهری > همشهری آنلاین: شهرداری تهران پیشنهاد کرده است همچون شیوه پرداخت یارانه به مردم، قیمت‌ بلیط‌ مترو نیز بر اساس دهک‌های جامعه تنظیم‌ شده و به دهک‌های پایین با قیمت کمتر بلیط فروخته شود.

 • پدر علم قنات ایران اعلام کرد:

  کاهش ۵۰ درصدی قنات‌های ایران

  کاهش ۵۰ درصدی قنات‌های ایران محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: پدر علم قنات ایران گفت: شمار قنات‌های ایران از ۶۰ هزار رشته در سال ۱۳۲۰ هم اینک به دلیل بی‌توجهی مردم در استفاده بی‌رویه از منابع آبی به ۳۶ هزار و ۳۰۰ رشته کاهش یافته است.

دیگر مطالب شهر
  • پیشگامان
  • تبلیغات هدفمند