سه شنبه 26 تیر 1397 | به روز شده: 3 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • خیابان؛ محلی برای زندگی

   خیابان؛ محلی برای زندگی شهری > علی نوذرپور -شهردار منطقه ۲۲: در تجربه اول با پیاده‌روی در شهر و ملاحظه نزدیک و بی‌واسطه با واقعیات شهری را مطرح کردم، در تجربه دوم به حضور مردم در خیابان می‌پردازم.

 • در صورت تصویب لایحه ارزش افزوده اتفاق می‌افتد

  پول شهرداری‌ها در جیب دولت

   پول شهرداری‌ها در جیب دولت شهری > محمد سرابی -خبر‌نگار:صحبت از لایحه‌ای است که استقلال شهرداری‌ها را نشانه گرفته ‌است؛ لایحه‌ای که قرار بود ابروی شهرداری‌ها را درست کند، اما چشم آنها را کور کرد، زیرا اکنون شهرداری‌ها باید برای گرفتن پول خودشان با دولت تعامل خاص داشته باشند.

 • محله کوهسار میزبان یک نمایشگاه متفاوت است

  حمله به بحران با تانک دوزیست

  حمله به بحران با تانک دوزیست شهری > زهرا بلندی-خبرنگار: مرور حوادثی همچون پلاسکو، انفجار خیابان شهران، حریق برق توانیر، زلزله تهران و اتفاقات ‌ریز و درشتی دیگر فرصت خوبی است برای اینکه فراموش نکنیم بحران در کمین است و فارغ از کلیشه‌‌ای بودن عبارت «حادثه خبر نمی‌کند»،

 • ماجرای جالب یک نامگذاری برای قدیمی‌ترین چهارراه محله دهقان

  چهارراه پدر و پسر

   چهارراه پدر و پسر شهری > حسن حسن‌زاده- خبرنگار: هنوز هم قرار و مدارها سر همین چهارراه تنظیم می‌شود. یک عمر خاطره، روزها، ماه‌ها و شاید سال‌ها انتظار برای آمدن کسی، جای خالی یک همسایه و صدای پای عابرانی که دیگر نیستند انگار هنوز هم از چهارسوی آن به گوش می‌رسد.

 • مدیرکل‌ حفاظت‌ محیط‌زیست‌ خوزستان:

  وسعت آتش‌سوزی در هورالعظیم افزایش یافت

  وسعت آتش‌سوزی در هورالعظیم افزایش یافت محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: طبق آخرین تصاویر ماهواره‌ای، آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم از ۱۰ هزار هکتار به ۱۵ هزار هکتار رسید.

 • معاون وزیر محیط زیست نیجریه:

  عملکرد ایران در بیابان‌زدایی الگویی برای دیگر کشورها است

  عملکرد ایران در بیابان‌زدایی الگویی برای دیگر کشورها است  محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون وزیر محیط زیست نیجریه گفت: جمهوری اسلامی ایران در زمینه اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی بسیار موفق عمل کرده و می‌تواند الگوی خوبی برای دیگر کشورها باشد.

 • جمعیت یوز در استان یزد نگران‌کننده است

  جمعیت یوز در استان یزد نگران‌کننده است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون فنی اداره کل محیط‌ زیست استان یزد با اشاره به مشاهده یک قلاده یوز آسیایی در منطقه بهاباد در این استان، گفت: با توجه به مشاهده سه قلاده یوز نر در استان در سال‌های اخیر و نظر به جمعیت نگران‌کننده این گونه‌ی در حال انقراض، امیدواریم یوز مشاهده شده اخیر از جنس ماده باشد.

 • تدوین ۲۰ سند کاهش خطرپذیری در جنوب تهران

  تدوین ۲۰ سند کاهش خطرپذیری در جنوب تهران شهری > همشهری‌آنلاین: دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۰ از تدوین سندهای مدیریت کاهش خطرپذیری بلایا برای محله‌های این منطقه و برنامه‌ریزی برای مدیریت بحران‌های احتمالی در موقعیت‌های پرخطر محدوده گسل‌های شمال و جنوب ری تا پایان سال خبر داد.

 • رونمایی از کتاب استاندارد آموزشی مشاغل معاونت‌های تخصصی

  رونمایی از کتاب استاندارد آموزشی مشاغل معاونت‌های تخصصی شهری > همشهری‌آنلاین: کتاب استاندارد آموزشی مشاغل معاونت‌های تخصصی طی جلسه‌ای با حضور شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از مدیران رونمایی شد.

 • جزئیات مجوز انتشار اوراق مالی برای مترو تهران

   جزئیات مجوز انتشار اوراق مالی برای مترو تهران شهری > همشهری‌آنلاین: مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور جزئیات صدور مجوز انتشار ۹۰۰۰ میلیارد ریال اوراق مالی برای مترو تهران را تشریح کرد.

 • مدرسه طبیعت در خاورمیانه نخستین بار در ایران دایر شد

  مدرسه طبیعت در خاورمیانه نخستین بار در ایران دایر شد   محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری گفت: ایران نخستین کشور خاورمیانه و آسیای جنوب غربی در راه‌اندازی مدارس طبیعت است.

 • ناهید خداکرمی به مناسبت روز بدون پلاستیک:

  پلاستیک را نباید در معابر و آبراه‌های عمومی ببینیم

  پلاستیک را نباید در معابر و آبراه‌های عمومی ببینیم محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اهمیت حذف پلاستیک گفت: گذشته را سیاه تصویر کرده‌ و هویت ملی‌مان را خدشه‌دار کردیم. نباید چیزی راکه برای خودمان دوست داریم از آیندگان دریغ کنیم.

 • تهران فن‌گرا، تهران فرهنگ‌گرا

  تهران فن‌گرا، تهران فرهنگ‌گرا شهری > عباس ثابتی‌راد‌- دبیر گروه شهری: شهرهایمان متراکم‌اند. مثل تهران. ۸/۸میلیون جمعیت این شهر در مساحتی در حدود ۶۳۶ کیلومترمربع زندگی می‌کنند.

 • شهردار تهران در مراسم بهره‌برداری از خط 7 متروی تهران اعلام کرد

  وعده مساعد بانک‌ها برای همکاری با شهرداری تهران

  وعده مساعد بانک‌ها برای همکاری با شهرداری تهران شهری > سید محمد فخار -خبر‌نگار: صبح ۲۳ تیر ماه در مراسم بازگشایی فاز نخست خط ۷ متروی تهران که استاندار و یکی از نمایندگان مجلس نیز حضور داشتند، خبری نو برای بهبود پروژه‌های شهری پایتخت شنیده شد؛

 • احمد مسجدجامعی:

  مصوبات ذیحسابی شورا صوری است

  مصوبات ذیحسابی شورا صوری است شورای شهر > همشهری آنلاین: در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران کمیسیون برنامه و بودجه درخصوص لایحه معرفی۳۰ نفر از کارکنان شهرداری به عنوان قائم مقام ذیحساب در واحدهای تابعه شهرداری تهران گزارش خود را ارائه داد.

 • انتقاد حق‌شناس از برکناری مدیر کل وزشگاه آزادی

  انتقاد حق‌شناس از برکناری مدیر کل وزشگاه آزادی شورای شهر > همشهری آنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، نسبت به برکناری مدیر کل مجموعه ورزشی آزادی تهران که اخیرا اجازه حضور خانواده‌ها برای تماشای بازی‌های جام جهانی در این ورزشگاه را داده بود، انتقاد کرد.

 • مهر‌علیزاده:

  بی‌تدبیری عامل بحران آب استان است | چرا معترضان در زمان بی‌تدبیری‌ها ساکت بودند

   بی‌تدبیری عامل بحران آب استان است | چرا معترضان در زمان بی‌تدبیری‌ها ساکت بودند محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: استاندار اصفهان با اشاره به اقدامات گذشته در کشاورزی و احداث غلط باغات در استان اصفهان گفت: کم آبی امروز ناشی از بی‌تدبیری‌های دولت قبل است و باید در شیوه کشاورزی تغییر ایجاد شود.

 • خطر انفجار در پالایشگاه شازند براثر برداشت از سفره‌های زیر زمینی

  خطر انفجار در پالایشگاه شازند براثر برداشت از سفره‌های زیر زمینی محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیر زمینی در دشت شازند به قیمت انفجار در پالایشگاه شازند تمام می‌شود.

 • محسن هاشمی: هنوز تبعیض جنسیتی در مورد دختران کاملا رفع نشده است

  محسن هاشمی: هنوز تبعیض جنسیتی در مورد دختران کاملا رفع نشده است شورای شهر > همشهری آنلاین: رئیس شورای شهر تهران با تبریک روز دختر گفت: جامعه ما نسبت به گذشته و فرصتی که در اختیار نسل‌های پیشین دختران ایرانی بوده است بهبود چشمگیری داشته است اما هنوز نمی‌توان گفت که تبعیض جنسیتی و دسترسی عادلانه و یکسان به فرصت‌ها برای دختران جامعه ما فراهم شده است.

 • گزارش وزارت نیرو درباره افت شدید ذخایر ۸ منبع تامین کننده آب شرب کلان‌شهرها

  گزارش وزارت نیرو درباره افت شدید ذخایر ۸ منبع تامین کننده آب شرب کلان‌شهرها محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: افت بی‌سابقه بارندگی‌های سال آبی جاری موجب شده است تا ورودی آب به سدهای تامین کننده آب شرب کلان شهرها و به تبع آن میزان ذخایر این سازه‌ها در سال جاری به شکل چشم گیری کاهش یابد و ۳۳۴ شهر کشور با جمعیتی بالغ بر ۳۴ میلیون نفر را در معرض تنش آبی قرار دهد.

دیگر مطالب شهر