یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 6 ساعت و 53 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شهر
 • شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

  بنزن پایتخت، ۳.۵ برابر استانداردهای جهانی است

  بنزن پایتخت، ۳.۵ برابر استانداردهای جهانی است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: جدیدترین اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد میزان آلاینده سرطانزای بنزن در هوای پایتخت بیش از ۳.۵ برابر حدود مجاز در دنیاست.

 • پیش‌بینی کاهش دما و بارش برای برخی مناطق کشور

  پیش‌بینی کاهش دما و بارش برای برخی مناطق کشور محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: سازمان هواشناسی ضمن اعلام کاهش دمای هوا در برخی مناطق کشور، از بارندگی در استان‌های مختلف خبر داد.

 • وضعیت ذخیره سد‌های تهران

  وضعیت ذخیره سد‌های تهران محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: ذخیره فعلی سدهای پنجگانه استان تهران به ۶۴۲ میلیون مترمکعب رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش یافته است و بیش از ۲۱۰ میلیون مترمکعب حجم آب ذخیره شده در سدهای استان نسبت به سال قبل کمتر شده است.

 • شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

  میزان آلاینده سرطانزای بنزن پایتخت ۳.۵ برابر استانداردهای جهانی است

  میزان آلاینده سرطانزای بنزن پایتخت ۳.۵ برابر استانداردهای جهانی است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: جدیدترین اندازه‌گیری‌های انجام شده نشان می‌دهد میزان آلاینده سرطانزای بنزن در هوای پایتخت بیش از ۳.۵ برابر حدود مجاز در دنیاست.

 • شهردار تهران: هیچ پروژه عمرانی بلاتکلیفی در شهر وجود ندارد

   شهردار تهران: هیچ پروژه عمرانی بلاتکلیفی در شهر وجود ندارد شهردار > همشهری آنلاین: شهردار تهران از تعیین تکلیف تمام پروژه‌های عمرانی و مشخص شدن برنامه زمان بندی جدید برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در دوره جدید مدیریت شهری خبر داد.

 • شهردار: برخی از پروژه‌های «بزرگ» گذشته باعث رفاه و آسایش نشده‌اند

  آسایش مردم، مهم‌ترازافتتاح پروژه‌های بزرگ است

  آسایش مردم، مهم‌ترازافتتاح پروژه‌های بزرگ است شهری > محمد سرابی- خبر‌نگار: در پایان مردادماه در بازدید شهردار تهران از کارگاه ساخت انتهای بزرگراه صیاد شیرازی، پیمانکار این پروژه وعده داد که پروژه تا آخر شهریورماه آماده می‌شود و سیدمحمدعلی افشانی هم از او خواست که در مقابل خبرنگاران این سخن را تکرار کند.

 • آمادگی متروی تهران برای مهرماه | افزایش قطارهای تندرو از ایستگاه کرج به صادقیه

  آمادگی متروی تهران برای مهرماه | افزایش قطارهای تندرو از ایستگاه کرج به صادقیه شهری > همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از آمادگی کامل این ناوگان برای ارائه خدمات حداکثری در آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

 • قهر کنید امروز با خودروی شخصی خود

  قهر کنید امروز با خودروی شخصی خود محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: امروز ۲۲ سپتامبر روز جهانی بدون خودرو است؛ هدف این رویداد این است که مردم دستکم برای یک روز خودروهای خود را در خانه بگذارند و با استفاده از روش‌های عبور و مرور جایگزین به مقصد برسند و اگر خوب بود تکرار کنند.

 • شکار غیرانسانی با تله‌گذاری در کنار چشمه‌ها

  شکار غیرانسانی با تله‌گذاری در کنار چشمه‌ها محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان میبد در مناطق آزاد پنج عدد تله زنده‌گیری در محل چشمه واشا و در نزدیکی مزارع کشف کردند که توسط شکارچیان سودجو کار گذاشته شده بود.

 • سرازیر شدن فاضلاب‌ها به دریاچه اوان نگران‌کننده است

  سرازیر شدن فاضلاب‌ها به دریاچه اوان نگران‌کننده است محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: معاون محیط زیست استان قزوین گفت: جاری شدن فاضلاب روستاها به دریاچه اوان می‌تواند تهدید جدی برای تخریب سیمای طبیعی این چشم‌انداز زیبای گردشگری باشد و باید برای حل آن اقدام کرد.

 • استدلال حقوقی شورای شهر درباره ادامه فعالیت افشانی

  استدلال حقوقی شورای شهر درباره ادامه فعالیت افشانی شورای شهر > همشهری‌آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نامه‌ای به وزیر کشور با اشاره به گمانه‌زنی‌ها درباره شمول طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان به شهردار تهران، استدلال‌های حقوقی شورای شهر پایتخت مبنی بر ضرورت ادامه فعالیت شهردار تهران را تشریح کرد.

 • کاشت ۴۰۰ نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون توسط شکارچیان متخلف

  کاشت ۴۰۰ نهال در حاشیه پناهگاه حیات وحش هامون توسط شکارچیان متخلف محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: قاضی دوستدار محیط زیست شهرستان زابل دو متخلف شروع به شکار و صید غیرمجاز را محکوم به کاشت ۴۰۰ اصله نهال سازگار با منطقه کرد.

 • توله پلنگ کشف شده از قاچاقچیان به پردیسان رفت

  توله پلنگ کشف شده از قاچاقچیان به پردیسان رفت محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: توله پلنگ ایرانی که از قاچاقچیان حیات وحش در استان خوزستان توقیف شده بود به کلینیک حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در پارک پردیسان تهران منتقل شد.

 • تمهیدات آتش‌نشانی برای بازگشایی مدارس

  تمهیدات آتش‌نشانی برای بازگشایی مدارس شهری > همشهری‌آنلاین: سخنگو سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تشریح تمهیدات سازمان آتش‌نشانی به مناسبت بازگشایی مدارس گفت که طرح‌ آتش‌نشانی در سه بازه ۱۰ روزه از ۲۰ شهریور آغاز شده و تا ۲۰ مهر اجرا می‌شود که شامل آماده‌باش ایستگاه‌ها، بازرسی از مدارس و اماکن اطراف آنها و ارائه آموزش‌های ایمنی به صورت چهره به چهره در مدارس می‌شود.

 • کدام استان‌ها درگیر تنش کم‌آبی هستند؟‌

  کدام استان‌ها درگیر تنش کم‌آبی هستند؟‌ محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به بحران شدید منابع آب در کشورمان و بی‌آبی برخی استان‌ها و شهرستان‌ها گفت: آنچه که بیش از کمبود بارش‌ها موجب این بحران شده است، مدیریت غلط و غیراصولی منابع آب است.

 • خانه‌ای برای خبرنگاران تهران در طرح ۱۴۰۰

  خانه‌ای برای خبرنگاران تهران در طرح ۱۴۰۰ شورای شهر > همشهری آنلاین: عضو شورای شهر با بیان اینکه شهرداری در حال آماده سازی طرح تهران ۱۴۰۰ است، از پیشنهاد ایجاد خانه خبرنگار در قالب این طرح خبر داد.

 • اجرای طرح شناور در سال گذشته 10 درصد از حجم ترافیک مهر ماه را کاهش داد

  شهرآماده مهر

   شهرآماده مهر شهری > سیدمحمد فخار- خبر‌نگار: روزهای تعطیل پیش‌رو که بگذرد، صدای پای مهر شهر را پر می‌کند.

 • راه‌حل آخوندی برای حل مشکل ترافیک تهران

  راه‌حل آخوندی برای حل مشکل ترافیک تهران شهری > همشهری آنلاین: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تهران دیگر توان پاسخگویی به افزایش ظرفیت بیش از این در حوزه حمل و نقل را ندارد، تنها راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی را توسعه قطارهای حومه‌ای عنوان کرد.

 • آتش‌سوزی عمدی هورالعظیم | عاملان دستگیر شدند

  آتش‌سوزی عمدی هورالعظیم | عاملان دستگیر شدند محیط زیست ایران > همشهری آنلاین: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به عمدی بودن آتش سوزی در بخشی از تالاب هورالعظیم گفت: عاملان این آتش سوزی در حین آتش زدن نیزارهای تالاب دستگیر شدند.

دیگر مطالب شهر