علی مولوی: سفر پنج روزه‌ی پروانه‌های بیست و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اصفهان، جمعه‌، بیستم مهرماه به پایان رسید و ۳۲ پروانه‌ی زرین روی دست برنده‌ها نشستند.

پروانه‌ها به مقصد رسیدند

در این پنج روز، 170 فیلم کوتاه، نیمه‌بلند و بلند  ویدیویی، پویانمایی و... در هشت سالن سینما و در 95 سانس، برای اهالی رسانه، سینماگران و مردم نمایش داده شد.

مراسم پایانی در سالن گل نرگس برگزار شد و برای اولین‌بار یک عروسک مجری مراسم بود. «سنجد»، عروسک نام‌آشنای گروه کودک و نوجوان شبکه‌ی دو، در اجرای مراسم پایانی هم حسابی شلوغ کرد و سر و صدا راه انداخت تا برگزیدگان جشنواره را معرفی کند.

شما که تا این‌جا، کار جشنواره را دنبال کار کرده‌اید و احتمالاً گفت‌وگوها و خبرهای جشنواره را در در بخش کودک و نوجوان سایت همشهری آنلاین خوانده‌اید، بد نیست نگاهی هم به فهرست کامل برگزیدگان جشنواره‌ی بیست و هفتم بیندازید و با برندگان 32 پروانه‌ی زرین این دوره، آشنا شوید.

* * *

بخش عکس و پوستر:

* پروانه‌ی زرین بهترین عکس فیلم، سیدعبدالحسین نواب‌موسوی (تنهای تنهای تنها)  و دیپلم افتخار، احمدرضا شجاعی (ساکن خانه‌ی چوبی)

* پروانه‌ی زرین بهترین پوستر، احسان برآبادی (تنهای تنهای تنها)

* * *

بخش فیلم‌نامه‌ نویسی:

* دیپلم افتخار بهترین طرح فیلم‌نامه، نیاز اسماعیل‌پور و نازنین اسماعیل‌پور، گلنار رضوی و میلاد باقری (رهایی از GTA)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه، حسن بیانلو (قول) و دیپلم افتخار، عباس مرادیان (فرار اسبی)، نجیبه نعمتی (داداشی و ساحل لیز)، آناهیتا مستأجران (تابستان سام)، فهیمه نادری‌فرد (بچه‌های امروز)، پریسا پروین‌نیا و بیتا شباهنگ (ترس بازی)

* * *

بخش پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند:

* پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی، فاطمه جعفری (حکایت کلاه غیبی)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی، علیرضا مهاجر (گار)

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی و هنری، سلمان خورشیدی و امیرمحمدزاده (سکو) و دیپلم افتخار سیدحسن سلطانی (در برابر باد می‌ایستم)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران، شیوا صادق‌اسدی (بچه‌گربه)

* * *

 بخش فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند و بلند ویدیویی:

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم بلند ویدیویی، سیدوحید حسینی (تعطیلات دوست‌داشتنی)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کوتاه یا نیمه‌بلند، هایده مرادی (لچک) و دیپلم افتخار بهترین فیلم کوتاه یا نیمه‌بلند ویدیویی، اعظم نجفیان (گره) و داریوش غذبانی (حنانه)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند ویدیویی، اکبر شهبازی (پاییز در ایوان خانه نشسته است) و دیپلم افتخار، سعید ابراهیمی‌فر (پیوند)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه‌ی فیلم بلند ویدیویی، مسعود شاه‌محمدی (مرد کوچک)

* دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان فیلم‌های بلند ویدیویی، عرفان برزین و تانیا جلالیان (تعطیلات دوست‌داشتنی)، محمد فولادی (مرد کوچک)، محسن صیفی و الهام ترک‌کوهسار (پاییز در ایوان خانه نشسته است)، میثم فرهومند (آخرین نفر) و عرشیا صادقی (پیوند)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران، مهرداد موفق (آخرین نفر) و دیپلم افتخار، امیر مشهدی‌عباس (شهر امید و آرزو)

* * *

بخش فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند و بلند سینمای بین‌الملل:

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم بلند سینمای بین‌الملل، ابراهیم اصغری (تهیه کننده‌ی او خوب سنگ می‌زند)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند سینمای بین‌الملل، سیدهادی محقق (او خوب سنگ می‌زند)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه‌ی بلند سینمای بین‌الملل، احسان عبدی‌پور (تنهای تنهای تنها)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کوتاه سینمای بین‌الملل، ویتو پالمی‌یری (ماتیلده)

* پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان سینمای بین‌الملل، کوکونه هامادا (اوشین)

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی و هنری سینمای بین‌الملل، اوا نیمان (خانه‌ای با برجک)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم آسیایی، توشیاکی ناکازاوا و نوریوکی مارویاما (اوشین)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران، اوا نیمان (خانه‌ای با برجک)

* * *

بخش پویا نمایی بین‌الملل (داوران نوجوان بین‌الملل):

* پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی بلند، یوری موسکوین و سرگی راپوپورت (ملکه‌ی برفی)

* پروانه‌ی زرین بهترین پویانمایی کوتاه، سلمان خورشیدی و امیر محمدزاده (سکو)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران کودک و نوجوان بین‌الملل، آریان ویلشوت (جک کشاورز)

* * *

فیلم برگزیده‌ی هیئت داوران سیفژ (مرکز جهانی فیلم‌سازی برای کودکان و نوجوانان):

وحید نیکخواه‌آزاد برای تهیه‌ی فیلم گنجشکک اشی‌مشی

* * *

فیلم برگزیده‌ی هیئت داوران یونیسف (صندوق کودکان ملل متحد):

امیرشهاب رضویان برای کارگردانی فیلم سفر زمان

* * *

بخش فیلم‌های بلند سینمای ایران:

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم بلند سینمای ایران، ادریس عبدی‌پور (تنهای تنهای تنها) و دیپلم افتخار، رؤیا شریف (عملیات مهدکودک)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند سینمای ایران، احسان عبدی‌پور (تنهای تنهای تنها)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه‌ی بلند سینمای ایران، سیدهادی محقق (او خوب سنگ می‌زند)

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی و هنری، امیر سحرخیز و کامران سحر‌خیز (سفر زمان) و دیپلم افتخار بهترین موسیقی، ناصر چشم‌آذر (عملیات مهدکودک) و بهترین جلوه‌های بصری، امیررضا معتمدی (عملیات مهدکودک)

* پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان سینمای ایران، میثم فرهومند (تنهای تنهای تنها) و دیپلم افتخار نگار نیکخواه‌آزاد (گنجشگک اشی‌مشی)

* پروانه‌ی زرین شهید بهنام محمدی، امیرحسین رفیعا برای بازی در فیلم تابستان طولانی

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران، غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی و وحید نیکخواه‌آزاد برای فیلم گنجشکک اشی‌مشی

* جایزه‌ی ویژه‌ی دبیر جشنواره، رهبر قنبری (فصل بلوغ)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هئیت داوران کودک و نوجوان سینمای ایران، رؤیا شریف (عملیات مهدکودک)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، رؤیا شریف (عملیات مهدکودک)

 

همشهری، هفته‌نامه‌ی دوچرخه‌ی شماره‌ی ۷۱۹

عکس‌ها: علی چاشنی‌گیر

کد خبر 235548