یکشنبه 29 مهر 1397 | به روز شده: 42 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 30 مهر 1393 - 07:59:00 | کد مطلب: 275508 چاپ

مه‌آبادی از کنسرت لایت گروه سل می‌گوید

فرهنگ > هنر - همشهری‌آنلاین:
بهمن مه‌آبادی موزیسین و سرپرست گروه سل از اجرای ۲ آبان این گروه در تالار پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری خبر داد و گفت در این کنسرت قطعات از موسیقی لایت را اجرا خواهند کرد.

 به گزارش از سایت خانه موسیقی بهمن مه آبادی، سرپرست گروه موسیقی"سل" گفت: در اجرای 2 آبان قرار است قطعاتی از موسیقی لایت که عواطف و احساسات انسانی را با ساده‌ترین شکل موسیقی، ملودی و ریتم درگیر می‌کند ارائه کنیم.

بهمن مه آبادی در باره این کنسرت گفت:این عنوان یک عنوان از زیر مجموعه‌های موسیقی کلاسیک است که شاخه‌های مختلفی دارد. این بار آنسامبل سل تصمیم دارد به مناسبت صدیمین سال تولد پروفسور زاوین یدیگاریانس کنسرتی را برگزار کند که بطور مستقیم عواطف و احساسات انسانی را با ساده‌ترین شکل موسیقی، ملودی و ریتم مورد خطاب قرار می‌دهد.

سرپرست آنسامبل موسیقی سل در باره ویژگی‌های موسیقی لایت گفت: در موسیقی لایت ملودی برجسته‌تر از دیگر انواع موسیقی به چشم می‌خورد و ریتم به گونه ای انتخاب می‌شود که بتواند بیشترین تاثیر را  روی مخاطب بگذارد.

وی افزود: تاریخچه موسیقی لایت به دوران کلاسیک بر می‌گردد و درواقع قطعه فورالیز اثر بتهوون اولین قطعه لایت جهان بشمار می‌رود و قطعه موسیقی کوچک شبانه اثر موتزارت نیز به همین منوال است.

این نوازنده ویولن گفت: در قرن 19 آهنگسازان موسیقی به این نتیچه رسیدند که  برای انسان و صلح آهنگ بسازند و بر آن شدند تا باپرداختن به احساسات و عواطف انسانی، از نابودی جلوه‌های بشری جلوگیری کنند.

بهمن مه آبادی درباره گروه موسیقی سل گفت: آنسامبل موسیقی سل در طی دوران فعالیت خود بیش از 17 آلبوم منتشر کرده و در داخل و خارج کشور به اجرای کنسرت پرداخته است.

وی افزود: این گروه در سال دو کنسرت اجرا می‌کند که این برنامه نخستین اجرای سال 93 است و در آن بهمن مه آبادی(رهبر و سولیست)، نهال محبی، ارغوان صباحی، سیامک سلطانعلی‌زاده و پرنشید شکوهی به اجرای برنامه می‌پردازند.

مه‌آبادی درباره آثار اجرایی در کنسرت پیش رو گفت: در کنسرت دوم آبان آثاری از موتزارت، موریس آلبرت، هنری رابینا، چارلی چاپلین، والد تویسل، ژوزف کوزما، آلبینز، بهمن مه‌آبادی، اشتراوس، خوان رودریگو و سعید رستم اف در ژانر موسیقی لایت اجرا می‌شود.

كنسرت پژوهشی آنسامبل موسیقی سل، با عنوان "موسیقی لایت" با همكاری خانه موسيقی، روز جمعه 2 آبان ماه 1393 ساعت 18 در سالن پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری به روی صحنه می‌رود.

علاقمندان جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره اين برنامه و یا تهیه بلیت می‌توانند به سايت آنسامبل سل به نشانی http://www.solmehabadi.ir مراجعه کنند.

در همین زمینه: