دوشنبه 23 مهر 1397 | به روز شده: 7 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 5 اردیبهشت 1393 - 22:31:27 | کد مطلب: 257233 چاپ
دیدار مسجد جامعی با خانواده یک هنرمند جانباز

وقتی در زندگی عشق حرف آخر را می‌زند

شهر  > شورای شهر - همشهری‌آنلاین:
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در بخشی از برنامه کشف تهران در منطقه هفت، به دیدار حسین نوری، هنرمند جانبازی رفت که با اراده کم‌نظر و مثال‌زدنی، آثار ارزشمندی در سطح بین‌المللی می‌آفریند و به مدد همسر فداکار و فرهیخته اش، در کار و زندگی توفیق فراوان یافته است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران مسجدجامعی در این دیدار ضمن ارزشمند دانستن آثار این هنرمند گفت: تابلوهای نقاشی حسین نوری از جمله آثاری است که علاقه‌مندان زیادی دارد و باید به او و همسرش تبریک گفت.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به زندگی مشترک موفق حسین نوری و همسرش نادیا مفتونی، اظهار داشت: به مناسبت فرارسیدن ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، باید همسر این جانباز را یک زن فداکار و نمونه دانست و از وی قدردانی کرد.

حسین نوری نیز در ادامه افزود: در زمان وزارت آقای مسجد جامعی، نمایشگاهی در فرهنگسرای اشراق برپا کردم که ایشان برای بازدید از این نمایشگاه آمدند و با صبر و حوصله، تمام تابلوها را دیدند.

از آثار ارزشمند این هنرمند، نقاشی سیمای حضرت مریم است که با زیبایی ترسیم شده و در پاسخ به هتک حرمت به پیامبر گرامی اسلام (ص) خلق شده است.

دیدار مسجد جامعی با خانواده یک هنرمند جانباز

این هنرمند و همسرش در ادامه، ماجرای آشنایی و خواستگاری خود را با گرمای خاصی برای حاضران بیان کردند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

حسین نوری با وجود از کارافتادگی دو دست و دو پای خود ـ که در اثر شکنجه در زندان رژیم ستمشاهی اتفاق افتاده است ـ با کمک دهانش، آثار هنری ارزشمندی خلق می کند و تا به حال بیش از 100 نمایشگاه انفرادی در ایران، آلمان، اتریش، الجزایر، فرانسه و چین برپا کرده است.

همسر وی، نادیا مفتونی دارای مدرک دکترای حکمت و فلسفه و عضو هیئت علمی و معاون دانشکده است. خانم مفتونی دانش‌آموخته مدرسه تیزهوشان و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه صنعتی شریف است و پس از ازدواج با حسین نوری مراتب کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته فلسفه را با رتبه عالی طی نموده و علاوه بر تدریس در دانشگاه به کار تالیف و نقاشی نیز اشتغال دارد، ضمن آنکه او پرستار و همراه همیشگی همسرش است و به وجود همسر جانبازش افتخار می کند.