همشهری آنلاین: مسابقه ورزشکاران ایرانی از روز افتتاحیه بازی‌های المپیک لندن آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، کاروان ورزشی ایران 54 سهمیه المپیک 2012 لندن به دست آورد که این ملی‌پوشان درست در روز مراسم افتتاحیه رقابت‌های خود را آغاز خواهند کرد و تا روز آخر، ایرانی‌ها برای کسب مدال با رقیبان خود مبارزه خواهند کرد. البته محمدرضا رودکی به دلیل مصدومیت و جواد محجوب به دلیل بیماری، مسابقه نخواهند داد تا جودوی ایران ورزشکاری را به روی تاتامی نفرستد.

 ششم مرداد (27 آگوست) که درست روز مراسم افتتاحیه بازی‌ها است، دو کماندار ایران یعنی میلاد وزیری و زهرا دهقان به رقابت با رقبا می‌پردازند و در روز پایانی بازی‌های المپیک، دو شانس مدال کاروان ایران یعنی مهدی تقوی و رضا یزدانی، دو ملی‌پوش کشتی آزاد در صبح روز مراسم اختتامیه به مصاف حریفان خواهند رفت.

  برنامه روزشمار 52 ملی پوش کاروان ایران در بازیهای المپیک به ترتیب زیر است:(ساعت‌ها به وقت تهران است)

 (در رشته هایی مانند بوکس، دو میدانی،‌ تنیس روی میز، شنا و ... تنها برنامه دور اول مسابقات ایرانی‌ها در این برنامه لحاظ شده و با صعود به مرحله ی بعد باید در روزهای دیگر به رقابت با حریفان بپردازند.)

آشنایی با منتخبین کاروان ایران در المپیک 2012 لندن

 جمعه 6 مرداد( 27 جولای)

 ساعت 12:30: تیر و کمان مردان - میلاد وزیری- مسابقه تعیین رنکینگ (ورزشگاه Lord's Cricket Ground)

 ساعت 16:30: تیرو کمان زنان - زهرا دهقان- مسابقه تعیین رنکینگ (ورزشگاه Lord's Cricket Ground)

 شنبه 7 مرداد (28 جولای)

 ساعت 11:45 صبح: تیراندازی 10 متر تفنگ بادی زنان - مه‌لقا جام بزرگ و الهه احمدی- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

 از ساعت 12:30 : تنیس روی میز زنان - ندا شهسواری -دور مقدماتی (ورزشگاه Excel)

آشنایی با مجموعه اکس‌سل لندن - بریتانیا

 از ساعت 13:15: تنیس روی میز مردان - نوشاد عالمیان -دور مقدماتی (ورزشگاه Excel)

 ساعت 13:30 : دوچرخه‌سواری جاده - مهدی سهرابی و امیر زرگری (در حومه لندن)

 ساعت 15:30 : تیراندازی 10 متر تپانچه بادی مردان - ابراهیم برخورداری- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

 ساعت 16: رویینگ تک‌نفره سنگین وزن مردان - محسن شادی - (ورزشگاه Eton Dorney)

 ساعت 17: روئینگ تک‌نفره سنگین وزن زنان - سولماز عباسی- (ورزشگاه Eton Dorney)

 یکشنبه 8 مرداد (29 جولای)

 از ساعت 14: شمشیربازی سابر - مجتبی عابدینی- مرحله یک شصت و چهارم (ورزشگاه ExCel)

 از ساعت 18 تا یک بامداد 9 مرداد: بوکس وزن 69 کیلوگرم - امین قاسمی پور- دور اول (ورزشگاه ExCel)

 دوشنبه 9 مرداد (30 جولای)

 ساعت 12:30 صبح : تیر و کمان مردان - میلاد وزیری- مسابقه حذفی(ورزشگاه Lord's Cricket Ground)

 ساعت 12:56 : تیر و کمان زنان - زهرا دهقان- مسابقه حذفی (ورزشگاه Lord's Cricket Ground)

 از ساعت 18:15 تا 01:15 : بوکس وزن 81 کیلوگرم - احسان روزبهانی - دور اول- (ورزشگاه ExCel)

 سه شنبه 10 مرداد (31 جولای)

 13:30 صبح: شنا 100 متر آزاد- محمد بیداریان- دور مقدماتی (ورزشگاه Aquatics Center)

آشنایی با مرکز ورزش‌های آبی دهکده المپیک لندن - بریتانیا

 از ساعت 18:15 تا 01:15 بوکس وزن 64 کیلوگرم - مهدی طلوتی- دور اول (ورزشگاه ExCel)

چهارشنبه 11 مرداد (1 آگوست)

 از ساعت18 تا 1 بامداد بوکس وزن 91 کیلوگرم- علی مظاهری (ورزشگاه ExCel )

 ساعت17:45 دوچرخه سواری تایم تریل انفرادی - علیرضا حقی (محل برگزاری Hampton Court Palace)

 پنج شنبه 12 مرداد (2 آگوست)

 جواد محجوب، جودوکار ایران در این روز رقابت داشت که به دلیل بیماری گوارشی از شرکت در رقابت‌های المپیک بازماند.

 جمعه 13 مرداد (3 آگوست)

 ساعت13:30 : پرتاب وزنه - امین نیک فر (ورزشگاه المپیک)

 آشنایی با ورزشگاه المپیک لندن - بریتانیا

 ساعت14:45 : پرتاب چکش - کاوه موسوی (ورزشگاه المپیک)

 ساعت22:30 : وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم - سهراب مرادی و کیانوش رستمی (ورزشگاه ExCel)

 ساعت23:20 : پرش طول - محمد ارزنده (ورزشگاه المپیک)

 شنبه 14 مرداد (4 آگوست)

 ساعت13:30 : دو و میدانی 100 متر- رضا قاسمی (ورزشگاه المپیک)

 ساعت14:05 : دوومیدانی 400 متر - سجاد هاشمی آهنگری (ورزشگاه المپیک)

 ساعت20:30 :پیاده روی 20 کیلومتر - ابراهیم رحیمیان (ورزشگاه المپیک)

 ساعت22:30 :وزنه برداری دسته 94 کیلوگرم- سعید محمد پور (ورزشگاه ExCel)

 یکشنبه 15 مرداد (5 آگوست)

 از ساعت16:30 : کشتی فرنگی وزن 55 کیلوگرم - حمید سوریان (ورزشگاه ExCel)

 دوشنبه 16 مرداد (6 آگوست)

 ساعت13: قایقرانی کایاک تک نفره 1000 متر مردان- احمدرضا طالبیان

 ساعت13:30: پرتاب دیسک مرحله مقدماتی - احسان حدادی (ورزشگاه المپیک)

 ساعت14:15: پرتاب وزنه زنان مرحله مقدماتی - لیلا رجبی (ورزشگاه المپیک)

 ساعت14:20 :دوی 800 متر مرحله اول - سجاد مرادی (ورزشگاه المپیک)

 ساعت16:30: کشتی فرنگی وزن 60 کیلوگرم امید نوروزی- وزن 84 کیلوگرم حبیب الله اخلاقی - وزن 120 کیلوگرم بشیر باباجان زاده (ورزشگاه ExCel)

 ساعت22:30: وزنه برداری دسته 105 کیلوگرم - نواب نصیر شلال (ورزشگاه ExCel)

 سه شنبه 17 مرداد (7 آگوست)

 ساعت13:40: کایاک تک نفره 500 متر زنان - آرزو حکیمی

 آشنایی با مرکز ورزش‌های آبی دهکده المپیک لندن - بریتانیا

 ساعت13:40 : دوی 110 متر با مانع- روح الله عسگری (ورزشگاه المپیک)

 ساعت 16:30: کشتی فرنگی وزن 66 کیلوگرم سعید عبدولی و 96 کیلوگرم قا سم رضایی (ورزشگاه ExCel)

 ساعت 23:15: پرتاب دیسک ، فینال - احسان حدادی(در صورت صعود) (ورزشگاه المپیک)

 ساعت23:25: دوی 800 متر، نیمه نهایی - سجاد مرادی(در صورت صعود) (ورزشگاه المپیک)

 ساعت22:30: وزنه برداری دسته 105+ کیلوگرم - بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی (ورزشگاه ExCel)

 چهارشنبه 18 مرداد (8 آگوست)

 ورزشکاران ایرانی در این روز رقابت ندارند.

 پنج شنبه 19 مرداد (9 آگوست)

 از ساعت 12:45: تکواندو وزن 68 کیلوگرم - محمد باقری معتمد (ورزشگاه ExCel)

 جمعه 20 مرداد (10 آگوست)

 ساعت 12:30 : تکواندو وزن 80 کیلوگرم مردان، یوسف کرمی و 67 کیلوگرم زنان سوسن حاجی پور (ورزشگاه ExCel)

 ساعت 13:42: قایقرانی کایاک200 متر زنان - آرزو حکیمی (ورزشگاه Eton Dorney)

 ساعت 16:30: کشتی آزاد وزن 55 کیلوگرم حسن رحیمی و 74 کیلوگرم صادق گودرزی (ورزشگاه  ExCel)

 شنبه 21 مرداد (11 آگوست)

 از ساعت 16:30: کشتی آزاد وزن 60 کیلوگرم مسعود اسماعیل پور، وزن 84 کیلوگرم احسان لشگری و 120 کیلوگرم کمیل قاسمی (ورزشگاه ExCel)

 یکشنبه 22 مرداد (12 آگوست)

 از ساعت 12:30 صبح: کشتی آزاد وزن 66 کیلوگرم مهدی تقوی و 96 کیلوگرم رضا یزدانی (ورزشگاه ExCel)

کد خبر 178659

برچسب‌ها