جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 20:05:02 | کد مطلب: 376839 چاپ

تابستان خوب است

کودک و نوجوان > آثار نوجوانان - از هرنظر نگاه کنیم، تابستان خوب است. از مدرسه خبری نیست و میوه‌های تابستانی هم که جای خود را دارند.

یکی از موضوع‌ها در تعطیلات کلاس‌های درسی است. به عزیزاني كه به كلاس درسي مي‌روند بايد بگوییم: عزیزجان! 9 ماه سال آن مغز فلک‌زده را کرده‌ای پشت میله‌های مدرسه در این سه ماه تعطیلات هم می‌خواهی علمت را زیاد کنی؟ گناه دارد! ولش کن برود، من قول می‌دهم ساعت 12 شب سی‌ویکم شهریور سرجایش باشد! سخت نگیر دلبندم! دنیا دو روز است.

و اما می‌رسیم به بحث دلکَش سفر. برای صحبت دربا‌ره‌ي این موضوع اول باید تعریفمان را از سفر بگوییم. سفر یعنی انسان بیش‌تر از یک شبانه‌روز در جایی غیر از خانه‌ی خود بماند. حالا هرجا باشد:

مثلاً اگر به دست یک شیر به‌عنوان آذوقه‌ي زمستان زندانی شده‌ايد و روزگار را در لانه‌ي شیر مهربان سپری می‌کنید، اصلاً نگران نباشيد. تنها کافی است که تلفن‌همراهتان را دربياوريد و 1400 عکس از خودتان بگيريد و در صفحه‌ي مجازی‌تان منتشر کنید و از این‌که به‌عنوان آذوقه‌ي زمستان از شما یاد می‌شود، ذوق کنید!

باز هم مي‌گويم كه آن مغز بیچاره را ول کنید تا در تابستان کلی کیف کنید. البته سعی کنید کِیف‌هایتان قابل پخش باشند، چون در سال تحصیلی آینده بايد انشايی بنويسيد با موضوع «تابستان خود را چگونه گذراندید؟».

 

عاطفه رزمي، 14 ساله از تهران

تصويرسازي: مليكا نادري 14 ساله از تهران