۴ سال پس از وقوع اسیدپاشی‌های سریالی در اصفهان، قربانیان این جنایت همچنان چشم‌انتظار دستگیری عامل اسیدپاشی و دریافت دیه‌شان هستند.

سهیلا جور کش  قربانی اسید پاشی

سهیلا جورکش، مشهورترین قربانی اسیدپاشی اصفهان در مصاحبه با همشهری ضمن تکذیب بسته‌شدن پرونده‌اش و دریافت دیه گفت که هنوز دیه‌اش را دریافت نکرده و پرونده همچنان برای شناسایی و دستگیری اسیدپاش باز است.

به گزارش همشهری، چند روز قبل وکیل مدافع یکی از قربانیان اسیدپاشی اصفهان مدعی شد دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت‌المال به قربانیان این فاجعه داده و قربانیان نیز دیه را دریافت کرده‌اند. حتی برخی سایت‌ها از مختومه‌شدن این پرونده خبر دادند.

با وجود این، سهیلا جورکش که در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان بیشترین آسیب را دید و تنها فردی بود که بینایی‌اش را از دست داد، می‌گوید که هنوز دیه قطعی‌اش را دریافت نکرده است. او می‌گوید: شاید 3قربانی دیگر دیه کامل‌شان را گرفته باشند اما من برای درمان چشمم خارج از کشور بودم و مبلغی به‌عنوان دیه علی‌الحساب به من پرداخت شد و پرونده هنوز بسته نشده است. وکیلی را که چنین حرفی زده و گفته من دیه گرفته‌ام و پرونده بسته شده نمی‌شناسم و نمی‌دانم بر چه اساسی چنین حرف‌هایی زده است.

او ادامه می‌دهد: بعد از این حادثه مقامات قضایی تلاش زیادی برای دستگیری اسیدپاش و همچنین درمان من انجام دادند و قول داده‌اند اسیدپاش را هر طور که شده، دستگیر کنند. من هم ایمان دارم که روزی عامل اسیدپاشی‌ها رسوا خواهد شد.

وی درباره آخرین روند قضایی پرونده‌اش نیز گفت: دادگاه برای من دیه‌ای را تعیین کرد اما به این دیه اعتراض شد و قرار است به‌زودی به این اعتراض رسیدگی شود. من با وضعیتی که دارم باید دائم به پزشکی قانونی و دادگاه بروم و دکترهای معتمد معاینه‌ام کنند. با وجود این، با همه توانم تا آخر این راه را ادامه خواهم داد تا هم دیه‌ام را بگیرم و هم اسیدپاش رسوا شود.

سهیلا جورکش درباره وضعیت چشمانش که به‌دلیل اسیدپاشی نابینا شده بود، می‌گوید: آنطور که پزشکان گفته‌اند برای بیناشدن چشم راستم راهی وجود ندارد اما چشم چپم که نابینا شده بود به میزان 40‌تا‌50درصد بینا شده است. جراحی‌ای که روی چشمم انجام شد، نادر بود و من نخستین نفری بودم که این جراحی روی چشمش انجام شد.

متخصصان ابزاری در چشمم کار گذاشته‌اند و قطره‌هایی مصرف می کنم که هر کدام از آنها 150دلار قیمت دارد و هر‌ماه از آمریکا برایم فرستاده می‌شود. تاریخ مصرف این قطره‌ها کم است و تهیه دارو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایم شده است؛ اما این پایان کار درمان نیست و باید جراحی‌های زیادی روی چشمم انجام شود. اگر من برای دریافت دیه‌ام پیگیری انجام می‌دهم به‌خاطر این است که می‌خواهم همین اندک بینایی را که در چشم چپم دارم نگه دارم، چراکه پزشکان گفته‌اند ممکن است همین بینایی هم از دست برود و من برای همیشه نابینا شوم. از مسئولان توقع دارم مثل گذشته از من حمایت کنند.

کد خبر 411241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =