همشهری آنلاین: شورای ارزشیابی هنرمندان، شاعران و نویسندگان کشور، به دو عکاس پیشکسوت انقلاب و دفاع مقدس درجه یک هنری اعطا کرد.

عکاس

به گزارش ایرنا به نقل از شورای ارزشیابی هنرمندان و نویسندگان کشور، این شورا دو عکاس خبری فعال در مبارزات انقلاب اسلامی و سال های دفاع مقدس را حائز دریافت درجه یک هنری دانست.

محمد سیادصبور، متولد 1326 و محسن وفائی شاندیز متولد 1331 از جمله عکاسان خبری فعال در رسانه ها هستند که عکس های متعدد آنها در رسانه های خارجی و داخلی اثرگذار بوده است.

اعطای درجه یک هنری به این دو هنرمند با بررسی و تایید پنج نفر از استادان در کمیته تخصصی، در آخرین جلسه به تصویب استادان و متخصصان شورا رسید.

رضا اسدزاده نماینده تام الاختیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی ایرانمنش نماینده تام الاختیار وزیر علوم و نمایندگان تام الاختیار سازمان برنامه و بودجه و فرهنگستان هنر در این جلسه حاضر بودند.

مطابق مصوبات دولت و شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعطای درجه یک هنری به هنرمندان و نویسندگان، همتراز با مدرک دکتری در دانشگاه های رسمی کشور است و دریافت کنندگان این نشان هنری، از همه امتیازات مربوط به قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند بود.

کد خبر 409362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =