همشهری آنلاین: یک مهاجم انتحاری هنگام تعطیلی کارمندان، وزارت «احیا و انکشاف دهات» یا همان توسعه روستایی در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان خود را مقابل این نهاد دولتی منفجر کرد و تاکنون کشته شدن ۱۲ تن و زخمی شدن ۳۱ شهروند دیگر تایید شده است.

۱۲ کشته در حمله انتحاری کابل | داعش مسئولیت را بر عهده گرفت

به گزارش ایرنا ،«وحید مجروح» سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان با اعلام کشه ها و زخمی ها اعلام کرد امکان تغییر در آمار وجود دارد و تاکنون این تعداد زخمی به بیمارستان منتقل شده اند.

پلیس کابل ضمن تایید حمله انتحاری و اشاره به این که مهاجم نمادهای گروه تروریستی داعش را با خود داشته است در مورد تعداد تلفات انسانی گزارشی نداده است.

شاهدان عینی گفته اند، که انفجار زمانی رخ داد که کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات با پایان یافتن ساعت رسمی کار در ایام ماه مبارک رمضان در حال خروج از محل کار بودند.

وزارت توسعه روستایی در منطقه حوزه ششم پلیس شهر کابل و در نزدیک به محوطه تاریخی دارالامان واقع است.

همچنین منابع امنیتی تایید کرده اند که در انفجار انتحاری در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل یک عضو گروه داعش کشته و ۳ تن دیگر زخمی و دستگیر شدند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز امروز در جلسه هیات وزیران از کشف سه هزار کیلوگرم مواد منفجره در شب گذشته در شهر کابل خبر داد.

این حملات در حالی انجام می شود که دولت افغانستان از فردا آتش بس یک جانبه خود را با طالبان آغاز خواهد کرد و طالبان نیز در سه روز تعطیلات عید فطر به این آتش بس خواهد پیوست.

دويچه وله نيز اعلام كرد :گروه داعش در سایت تبلیغاتی‌اش، "اعماق نیوز"، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته، اما سندی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است.

این حمله در آستانه آتش‌بس موقتی صورت گرفته است که به صورت جداگانه از سوی حکومت افغانستان و گروه طالبان اعلام شده است. دولت افغانستان صریحاً اعلام کرده بود که آتش‌بس از سوی دولت، شامل گروه داعش نمی‌شود.

حکومت افغانستان گفته است که از ۲۷ رمضان تا روز پنجم عید فطر از حملات تهاجمی به طالبان خودداری می‌کند، اما گروه طالبان تنها سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرده‌ است.

کد خبر 407745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =