همشهری آنلاین: ورزش‌های قدرتی به همان اندازه تمرینات هوازی نقش کلیدی در کاهش وزن و تناسب اندام دارند.

تمرین‌های قدرتی

انجام تمرینات هوازی در کنار ورزش‌های قدرتی می‌تواند در کمترین زمان فواید شگفت ‌انگیز خود را نشان دهد.

  • دوران سالمندی آسان‌تر: ورزش قدرتی باعث تقویت استخوان‌ها شده٬ متالویسم را افزایش داده٬ عضلات را حفظ کرده و استرس را در بدن کاهش می‌دهد٬ ضمن این که باعث می‌شود که فرد دوران کهنسالی راحت تری را تجربه کند.
  • افزایش توان ورزشی: ورزش‌های قدرتی٬ نه تنها باعث افزایش قدرت بدنی می‌شوند٬ بلکه سرعت٬ چالاکی و انعطاف بدن را هم افزایش می‌دهند و همه اینها برای انجام سایر ورزش‌ها مثل دویدن و سایر ورزش‌های استقامتی نيز مفيد و ضروری هستند.
  • پیشگیری از پوکی استخوان: نگرانی از پوکی استخوان باعث مي‌شود که به سراغ مصرف لبنيات برویم اما پیشنهاد موثر این است که در کنار مصرف لبنيات٬ حتما وزنه هم بزنيد زیرا این کار٬ تراکم استخوان‌ها را به شکل باورنکردنی زیاد می‌کند.
  • افزایش متابولیسم: خيلی از ما فکر می‌کنيم که ورزش هوازی باعث چربی سوزی زیاد می‌شود اما در واقع اگر عضلات بدن ما متراکمتر باشند٬ چربی بيشتری می‌سوزانيم و حتی در زمان خواب و نشستن هم چربی سوزی ما ادامه پيدا می‌کند.
  • افزایش کیفیت خواب: وقتی که متابوليسم بالا باشد و سطح انرژی بدن در وضعيت مناسبی قرار داشته باشد٬ خواب بسيار راحت‌تری هم خواهيم داشت. البته سعی کنيد که در زمان‌های نزدیک به زمان خواب٬ ورزش قدرتی انجام ندهيد چون ممکن است که برعکس عمل کند.
  • افزایش اعتماد به نفس: یکی از مهمترین اثرات ورزش‌های قدرتی٬ اثرات مثبتی است که بر روی روح و روان ما برجا می‌گذارد. ورزش‌های قدرتی به ما کمک می‌کنند که هم تناسب اندام داشته باشيم و هم احساس درونی ما بهتر باشد.
  • افزایش سلامتی عمومی بدن: گرچه هدف بسياری از افراد از انجام ورزش قدرتی این است که تناسب اندام داشته باشند اما مهمترین دستاورد ورزش قدرتی٬ سلامتی و احساس زنده بودن است. ورزش‌های قدرتی در درازمدت باعث ایجاد تغييرات بسيار ارزشمندی در ما می‌شوند. علاوه بر زیبایی بدن٬ افزایش انرژی٬ خواب بهتر٬ حتی زندگی زناشویی بهتر٬ همگی از دستاوردهای ورزش قدرتی برای جسم و روح هستند.

*وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

کد خبر 391770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =