همشهری آنلاین: رئیس اداره محیط‌زیست پارس‌آباد با بیان این که شکار در تالاب‌های مغان مطلقا ممنوع شد، گفت: تالاب‌های مغان پناهگاه حیات وحش‌ است.

ممنوعیت شکار در تالاب‌های مغان

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني محيط زيست، هاشم میرزانژاد بعد از ظهر دیروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: تالاب‌های مغان پناهگاه حیات وحش بوده و جزو تالاب‌های حائز اهمیت استان و درحال ثبت در کنوانسیون بین‌المللی رامسر به عنوان تالاب بین‌المللی است که در صورت اتمام مراحل قانونی ثبت می‌شود.

وی افزود: تالاب‌های مغان از جمله سد میل مغان آماده میزبانی از پرندگان مهاجر هستند که 72 گونه پرنده به این تالاب‌ها مهاجرت می‌کنند و این تالاب‌ها پناهگاه امنی برای زیست انواع آبزیبان و کنار آبزیان نیز محسوب می‌شود و نیاز است که به عنوان فرصتی مغتنم مورد توجه همگان واقع شود و در این زمینه هیچ سوء استفاده‌ای در ارتباط با نگهداری محیط زیست انجام شود.

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان پارس‌آباد گفت: با کسانی که به هر دلیلی قصد نابودی محیط زیست را دارند برخورد قانونی انجام می‌شود که نیاز است این موضوع با جدیت و اهتمام ویژه در دستور کار قرار داده شود تا بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

میرزانژاد بیان کرد: از مهم‌ترین زیستگاه‌های پرندگان می‌توان به تالاب و آبگیرهایی همچون تالاب میل و مغان در اصلاندوز، سواحل رودخانه مرزی ارس، دریاچه شهرک شهید غفاری و تالاب تپراق کندی اشاره کرد که هر کدام نقش مهمی در ارتباط با زیستگاه‌های پرندگان و انواع دیگر حیوانات دارند.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین تالاب این شهرستان تالاب میل مغان است که وسعتی بیش از 900 هکتار دارد که به عنوان مرز دو کشور ایران و آذربایجان احداث شده و محل مناسبی برای رویش انواع گیاهان است که نیاز است برای حفظ و حراست این زیستگاه‌ها تمام تلاش خود را انجام دهیم.

کد خبر 384187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =