همشهری آنلاین: سی و دومین شماره ماهنامه قلک (ویژه گروه سنی ۳ تا ۷ سال) با طرح جلدی با موضوع خانه‌تکانی منتشر شد.

خانه‌تکانی در قلک ۳۲

در این شماره ماهنامه قلک مطالب زیر به چاپ رسیده است:

- کمیک استریپ «قصه‌های من و بچه‌هام»: در ماجرای این شماره «قصه‌های من و بچه‌هام» با عنوان «جوش»، مامان درگیر یک جوش بزرگ روی صورتش می‌شود. هر کس یک راهکاری برای برطرف شدن جوش ارائه می‌دهد اما در نهایت اتفاق عجیبی می‌افتد...

- خداجونم: در شعر «میز خسته» مناجات یک میز را با خدا می‌خوانیم که دوست دارد یک نفر پایه شکسته‌اش را درست کند.

- گلک: در بخش گلک بچه‌ها با پرورش و نگهداری گل‌های خانگی آشنا می‌شوند. در این شماره گلک به دلیل نزدیک شدن به سال نو، در مورد گل «سنبل» صحبت شده است.

- «تقسیم کردن چقدر خوبه!»: در این داستان بچه‌ها دوست ندارند میهمان آنها از اسباب‌بازی‌هایشان استفاده کند. برای همین او تنها می‌شود ولی در نهایت همه متوجه می‌شوند سهیم شدن در استفاده از اسباب‌بازی چقدر لذت‌بخش است.

- پشمک: در صفحه پشمک، بچه‌ها می‌توانند لطیفه‌های کودکانه بخوانند و از ته دل بخندند.

- ناهار خرگوشی: هم داستان است و هم بازی. بچه‌ خرگوش‌ها ناهارشان را می‌خورند اما چند هویج اضافه می‌ماند. باید با آنها چه‌کار کنند؟ آنها را دور بریزند؟ در یخچال بگذارند یا...؟

- بازی اناری، بانک بابا، جعبه خرمالو، بگرد و پیدا کن، هدیه‌های شما و... دیگر مطالب این شماره قلک هستند.

- نویسندگان، شاعران و مترجمان این شماره قلک عبارتند از: شهرام شفیعی، مریم هاشم‌پور، پروانه (لعیا) شیرازی، آرتمیس آزاد، مینا قنواتی، شیدا میرزایی، مریم زرنشان و امیر لعلی.

- طرح روی جلد این شماره را مهناز سلیمان‌نژاد تصویرگری کرده است. دیگر تصویرگران این شماره عبارتند از: الهه بهین، سارا طبیب‌زاده، طاهره شمسی، سام سلماسی، ویدا کریمی، آرتمیس آزاد و سید میثم موسوی.

کودکان می‌توانند از طریق نرم‌افزار «واقعیت افزوده» layar، فایل صوتی اشعار و قصه‌های قلک را به صورت رایگان تا پایان بهمن‌ماه بشنوند.

ماهنامه قلک اولین نشریه‌ای است که با هدف بهبود سبک زندگی اقتصادی و آموزش مفاهیم این حوزه به خردسالان 3 تا 7 سال منتشر می‌شود.

علاقه‌مندان جهت دریافت اشتراک این ماهنامه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 88904616 تماس حاصل نمایند.

کد خبر 362734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =