همشهری آنلاین: بیشترین آمار ابتلا به سرطان پروستات در کشور مربوط به تهران است.

سرطان پروستات

رئیس مرکز تحقیقات سرطان‌های دستگاه ادراری و تناسلی، بيمارستان امام خميني، در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: سرطان‌پروستات جزء شایع‌ترین سرطان‌ها در دنیاست و در ایران نیز شیوع این بیماری حدود 12.5 در هر 100هزار مرد است که تقریبا شیوع بالایی محسوب می‌شود.

دکتر محمدرضا نوروزی، با بیان اینکه میزان شیوع سرطان پروستات در مناطق مختلف کشور متفاوت است، گفت: تهران از نظر شیوع سرطان پروستات، بالاترین آمار را در کشور داراست و به ازای هر 100 هزار مرد تهرانی، 22 تا 23 نفر مبتلا به این نوع سرطان هستند.

جراح کلیه و مجاری ادراری درباره دلایل موثر در افزایش آمار سرطان پروستات در تهران و برخی مناطق کشور نیز توضیح داد: بسیاری از محققان، نقش عوامل محیطی، تغذیه و رژیم پرچرب را در ابتلا به این نوع سرطان، موثر می‌دانند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: از سوی دیگر، ممکن است افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند زودتر به مراکز درمانی مراجعه کنند، بنابراین زودتر شناسایی می‌شوند و آمار مبتلایان به سرطان پروستات در این شهرها بیشتر از مناطق دیگر ثبت و محاسبه شود.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات سرطان‌های دستگاه ادراری و تناسلی بیمارستان امام خمینی، آمار ابتلا به سرطان پروستات در مناطق مختلف ایران از 5 در 100 هزار نفر تا 24 نفر در صدهزار نفر متفاوت است.

کد خبر 357260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =