همشهری آنلاین: سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) فراخوان ثبت‌نام کاندیداهای جایزه کالینگا (Kalinga) در سال ۲۰۱۵ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، جایزه ترویج علم یونسکو هر سال به کسی اهدا می‌شود که فعالیت‌های چشمگیری در زمینه علوم و فناوری در یکی از حوزه‌های نویسندگی، ویراستاری، سخنرانی، فیلم‌سازی و تهیه‌ برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی انجام داده باشد.

این جایزه که طی مراسمی در دهلی نو اعطا می‌شود، شامل 20 هزار دلار جایزه نقدی، مدال نقره البرت انشتین یونسکو و کرسی Ruchi Ram Sahni است که به مناسبت پنجاهمین سالگرد اعطای این جایزه توسط دولت هند راه‌اندازی شده و دریافت‌کنندگان این کرسی دو تا چهار هفته به عنوان مهمان رسمی دولت هند به این کشور سفر می‌کنند.

دریافت‌کننده این جایزه باید در خصوص تأکید بر اهمیت بین‌المللی علوم و فناوری و نیز برای بالابردن سطح رفاه عمومی، غنی‌سازی میراث فرهنگی ملل و نیز حل مشکلات پیش روی انسان‌ها تلاش و همکاری کرده باشد.

هر کشور عضو یونسکو می‌تواند به توصیه انجمن ملی توسعه علم و یا دیگر انجمن‌های علمی، انجمن ملی نویسندگان و یا روزنامه‌نگاران علمی یک نفر واجد شرایط را از طریق کمیسیون‌های ملی به یونسکو معرفی کند.

متقاضیان باید با توجه به اطلاعات و شرایط مندرج در اطلاعیه جایزه، نسبت به تکمیل فرم و مدارک مربوط اقدام کنند. مهلت وصول مدارک به کمیسیون 30 اردیبهشت ماه امسال تعیین شده است. مدارک داوطلبان باید در پنج نسخه به کمیسیون ارسال شود و هر گونه نقص و یا تأخیر در ارسال مدارک، مانع بررسی آن خواهد شد.

مدارک متقاضیان در کمیسیون ملی یونسکو بررسی خواهد شد و یک نفر از میان داوطلبان به بخش مربوط در یونسکو معرفی می‌شود.

کد خبر 290744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =