همشهری‌آنلاین: استانداری اصفهان با توجه به تصمیمات شورای هماهنگی مدیریت بحران در جلسه کمیته اضطراری آلودگی هوا اعلام کرد: چــهارشنبه 30 آذر و پــنجشنبه اول دی ماه تمامی مراکز آموزش عالی، متوسطه، راهنمایی و ابتدایی اعم از دولتی و غیردولتی و آموزشگاه‌های خصوصی و مهدهای کودک در اصفهان تعطیل هستند.

به گزارش همشهری‌آنلاین، شورای هماهنگی مدیریت بحران در جلسه کمیته اضطراری آلودگی هوا که در محل استانداری اصفهان تشکیل شد با توجه به پیش بینی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و به دلیل تکرار وقوع پدیده وارونگی دما طی روزهای آینده در سطح شهرهای صنعتی و بزرگ استان اصفهان تصمیماتی را اتخاذ کرد.

بر اساس این تصمیمات به منظور پیشگیری از تاثیرات سوء آلودگی های جوی بر سلامت عموم روز چــهارشنبه 30 آذر و پــنجشنبه اول دی ماه تمامی مراکز آموزش عالی، متوسطه، راهنمایی و ابتدایی اعم از دولتی و غیردولتی و آموزشگاه‌های خصوصی و مهدهای کودک در شهرهای اصفهان، زرین شهر، فولادشهر، مبارکه، شاهین شهر، خوراسگان، بهارستان، سجزی، نجف آباد و شهرستانهای برخوار، خمینی شهر و فلاورجان تعطیل شدند.

پـنجشنبه اول دی ماه نیز تمامی ادارات دولتی، دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، بانک‌ها به جز مراکز درمانی، امدادی و خدماتی تعطیل هستند.

همچنین مقرر شده است سیستم‌های بانکی نسبت به دایر نمودن شعب ویژه در مناطق شهری اقدام کنند. گفته شده است از جمعه بعدازظهر به تدریج از غلظت آلاینده‌ها در اصفهان کاسته می‌شود.

کد خبر 154471

برچسب‌ها