جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 15 مهر 1396 - 19:16:51 | کد مطلب: 384420 چاپ

همکاری شکسپیری بازیگران اسکاری پس از ۲۴ سال

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
آنتونی هاپکینز و اما تامپسن که در ۱۹۹۳ برای بازی در «بازمانده روز» نامزد اسکار شدند، پس از ۲۴ سال دوباره کنار هم قرار می‌گیرند تا در نسخه‌ای امروزی از «لیرشاه» ایفای نقش کنند.

به گزارش همشهري به نقل از اسكرين‌ديلي، بازيگران بريتانيايي برنده اسكار تا چند روز ديگر مقابل دوربين پروژه شكسپيري به كارگرداني ريچارد آير مي‌روند؛ فيلمساز 74 ساله انگليسي كه بيشتر با «يادداشت‌هايي بر يك رسوايي» شناخته مي‌شود. اين فيلم تلويزيوني محصول شبكه دو BBC و آمازون استوديوز است و ماجراهاي آن در روزگار فعلي مي‌گذرد. هاپكينز به نقش يك نظامي خودكامه انگليسي ظاهر مي‌شود و تامپسن نقش دختر او را ايفا مي‌كند.

اميلي واتسن، جيم برودبنت، كريستوفر اكلستن، توبياس منزيز، آنتوني كالف و كارل جانسن ديگر بازيگران سريال «ليرشاه» هستند كه بسياري از كارشناسان از همين امروز به موفقيت آن اميدوارند. حضور انبوه بازيگران سرشناس در كنار كارگرداني كاركشته انتظارها را از نسخه تلويزيوني «ليرشاه» شكسپير بالا برده است.

پس از آنكه كازوئو ايشي‌گورو جايزه نوبل ادبيات را برد، نام «بازمانده روز» او بيش از پيش سر زبان‌ها افتاد؛ رماني كه چهار سال پس از كسب جايزه معتبر من بوكر به فيلمي سينمايي به كارگرداني جيمز آيوري و بازي هاپكينز و تامپسن تبديل و نامزد دريافت هشت جايزه اسكار شد.