پنج شنبه 28 تیر 1397 | به روز شده: 37 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 2 مهر 1396 - 22:27:03 | کد مطلب: 383318 چاپ

ارزش هر سرقت باند مخوف حداقل ۵۰۰ میلیون تومان

اجتماع > اجتماعی - کارآگاهان پلیس آگاهی تهران پس از هفته‌ها تحقیقات تخصصی اعضای باندی را دستگیر کردند که تا حالا میلیاردها تومان از خانه‌های اعیانی در شمال پایتخت سرقت کرده‌اند.

تحقيقات كارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي تهران براي دستگيري اين باند از اواسط خردادماه آغاز شد. نخستين شاكي مردي بود كه مي‌گفت دزدان حدود 600ميليون تومان از خانه‌اش سرقت كرده‌اند. وي توضيح داد: تازه از مسافرت برگشته بوديم كه متوجه شدم قفل در خانه‌مان تخريب شده و دزدان با ورود به خانه حدود 600ميليون تومان اموال باارزش ازجمله چندين قاب ساعت طلاي مردانه و زنانه، جواهرات، دلار و پول نقد سرقت كرده‌اند. با شكايت اين مرد تحقيقات براي شناسايي و دستگيري دزدان شروع شد تا اينكه چند روز بعد دومين مالباخته نيز راهي اداره آگاهي شد.

او گفت: وقتي به خانه برگشتم متوجه شدم ماشينم در پاركينگ نيست. هراسان به آپارتمانمان در طبقه چهارم رفتم كه ديدم دزدان وارد خانه شده و با تخريب گاوصندوق، 500ميليون تومان طلا، جواهر، دلار و سكه سرقت كرده و متواري شده‌اند. در ادامه مأموران با شكايت‌هاي مشابه ديگري هم روبه‌رو شدند. يكي ديگر از مالباختگان مي‌گفت كه دزدان با ورود به خانه‌اش 5/1‌ميليارد تومان، دلار، ساعت‌هاي مچي، سكه و حدود 5كيلو طلا دزديده‌اند و ديگري نيز مي‌گفت كه سارقان چندين سرويس برليان و جواهرات به ارزش1.5 ‌‌ميليارد تومان از خانه‌اش سرقت كرده‌اند.

كارآگاهان در بررسي‌ها متوجه شدند كه تمامي اين سرقت‌ها از سوي يك باند صورت گرفته است. آنها با بررسي تصاوير دوربين‌هاي مداربسته يكي از سارقان حرفه‌اي و سابقه‌دار به نام محسن را شناسايي و او را در خانه‌اي اعياني در غرب تهران دستگير كردند. با اطلاعات به‌دست آمده از او اعضاي ديگر باند نيز يكي بعد از ديگري دستگير شدند. متهمان اعتراف كردند كه با شناسايي خانه‌هايي كه كسي در آنها حضور نداشت، شبانه و با استفاده از خودروهاي مدل‌بالا راهي آنجا شده و دست به سرقت مي‌زدند. سردار عباسعلي محمديان، رئيس پليس آگاهي تهران گفت: با شناسايي تعدادي از خريداران اموال مسروقه، مقدار زيادي از اموال كشف و به مالباختگان بازگردانده شد و شاكيان احتمالي مي‌توانند به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران مراجعه كنند.