سه شنبه 27 شهریور 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 17 شهریور 1389 - 22:25:29 | کد مطلب: 115771 چاپ

ارج نهادن به قرآن‌پژوهی می‌تواند روز قرآن هفته کتاب را ماندگارتر کند

دین و اندیشه > دین - همشهری آنلاین:
به عقیده سیدعلی موسوی گرمارودی برگزاری نشست‌های مرتبط با قرآن کریم در هفته کتاب می‌تواند اثرات فراوانی داشته باشد و با ارج نهادن به تحقیقات قرآن‌پژوهی می‌توانیم این روز را ماندگارتر کنیم.

سیدعلی موسوی گرمارودی، مترجم قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)، درباره روز قرآن کریم که به پیشنهاد ایکنا در هفته کتاب به تصویب رسیده است، گفت: برگزاری نشست در این روز می‌تواند مثمرثمر باشد و مردم را بیش از پیش با این مقوله که برای نخستین‌بار برگزار می‌شود، آشنا کند.

وی با بیان این مطلب افزود: به باور «سیدعلی موسوی گرمارودی»، باید با تحقیق و پژوهش در حوزه فعالیت‌های قرآنی و قرآن‌پژوهی، از شعارزدگی درباره روز قرآن کریم پیشگیری کنیم.

برگزاری نشست‌های مرتبط با قرآن کریم در هفته کتاب می‌تواند اثرات فراوانی داشته باشد و با ارج نهادن به قرآن‌پژوهی می‌توانیم این روز را ماندگارتر کنیم.این مترجم قرآن کریم، تأکید کرد: محققاً فعالیت پژوهشی می‌تواند تأثیر بیشتری در آینده فعالیت‌های قرآنی داشته باشد و این موضوع نیز بیانگر این است که هر گونه فعالیت شعاری در این حوزه جز وارد کردن لطمه به آن، سودی ندارد.

موسوی گرمارودی، اظهار کرد: فعالیت پژوهش دانشگاهی که تحقیق و تفحص در آن اصل به شمار می‌رود، از ماندگاری بیشتری در طی اعصار برخوردار است.

به باور وی، برای گسترش فرهنگ قرآنی میان مردم باید کارهای تحقیقاتی را اصل و پایه قرار داد؛ زیرا این اقدام هم موثرتر واقع می‌شود و هم در نفوس جوان‌ها و اقشار مختلف مردم تأثیر بهتری خواهد گذاشت.