همشهری‌آنلاین: دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که تیم او در حال کار روی تهیه شیوه‌های استاندارد برای خبرنگاران در جلسه‌های خبری آینده مربوط به کاخ سفید است.

سارا سندرز

سارا سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در مصاحبه‌ای به فاکس نیوز، گفت‌: ما در حال کار با تیم‌مان روی این استانداردها هستیم و  مطمئنا با توجه به نزدیک شدن عید شکرگزاری خواهیم دید که این پروسه چقدر طول خواهد کشید اما من فکر می‌کنم که مساله مربوط به برخی شیوه‌های استاندارد است.  

طبق گزارش پایگاه هیل، او گفت‌: من فکر می‌کنم اساسا استاندارد حداقلی این است که اگر برخی از خبرنگاران مثل جیم آکوستا نتوانند بزرگسالانه رفتار کنند پس سی ان ان باید به جای او کسی را بفرستد که بتواند این گونه رفتار کند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، اظهارات او بعد از آن مطرح شدند که یک قاضی فدرال به دولت ترامپ دستور داد که مجوز مطبوعاتی جیم آکوستا را بعد از این‌که چند روز پیش در پی مناقشه او در کنفرانس خبری با ترامپ لغو شد، دوباره بازگرداند.

تیموتی کلی، یک قاضی ناحیه‌ای در آمریکا که از جانب خود ترامپ منصوب شده است، درخواست سی ان ان برای اعتبار یافتن دوباره مجوز مطبوعاتی آکوستا را در روز جمعه‌ پذیرفت.

در ‌عین ‌حال ترامپ نیز در مصاحبه‌ای با کریس والاس، مجری فاکس نیوز گفت‌: اگر آکوستا بعدا در یک کنفرانس خبری باز هم بدرفتاری کند او را بیرون خواهیم انداخت یا کنفرانس خبری را متوقف خواهیم کرد.

او درباره حکم این قاضی گفت‌: بله. این خوب است. منظور من این است که این یک اتفاق بزرگ نیست. چیزی که آنها گفته‌اند این است که ما باید قوانین و مقرراتی را برای رفتار ایجاد کنیم. ما در حال انجام این کار هستیم و آنها را تدوین می‌کنیم. این چیز بزرگی نیست و اگر آکوستا مجددا بدرفتاری کند او را بیرون خواهیم انداخت و یا کنفرانس خبری را متوقف خواهیم کرد.

ترامپ، آکوستا را یک شخص وحشتناک خواند و گفت‌: سی ان ان باید از این‌که اجازه داد این خبرنگار با این شبکه برای کنفرانس خبری هفتم نوامبر همکاری کند، شرمنده باشد.  

آکوستا این حکم را ستایش کرد و از سازمان‌های خبری و مطبوعاتی به دلیل حمایت‌شان که منجر به این تصمیم شد، تقدیر کرد.

او گفت‌: بیاید دوباره به سر کار بازگردیم.

 او در ماه ژانویه از سوی سی ان ان به سمت خبرنگار ارشد حوزه کاخ سفید منصوب شد.

کد خبر 422969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =