همشهری آنلاین: کاروان ورزش ایران که در طول برگزاری بازی‎های آسیایی دوبار در جدول رده‎بندی سقوط کرد، قطعا به عنوان پنجمی نخواهد رسید و با یک پله سقوط نسبت به دور قبل در رده ششم باقی خواهد ماند.

بازی های آسیایی جاکارتا

به گزارش مهر ، رقابت‌های روز چهاردهم بازی‌های آسیایی اندونزي در حالی امروز ( شنبه 10 شهريور) آغاز شد که کاروان ورزش ایران با ۱۹ مدال طلا، ۱۹ مدال نقره و ۲۰ مدال برنز در جایگاه پنجم قرار داشت و ازبکستان هم با وجود تعداد مدال بیشتر در رنگ‌های نقره و برنز و به خاطر تعداد مدال کمتر در رنگ طلا، یک رده پائین تر در جایگاه ششم ایستاده بود.

در جریان رقابت‌های امروز اما ازبک‌ها با سه مدال طلایی که در بوکس به دست آوردند در تعداد مدال طلا (۱۹ مدال) شرایط مساوی با ایران پیدا کردند و به خاطر تعداد بیشتر مجموع مدال‌ها موفق شدند جایگاه پنجمی را از آن خود کنند.

در ادامه هم کاروان ورزش ازبکستان دو مدال طلای دیگر در بوکس و سامبو به دست آورد و اینگونه مجموع مدال‌های طلای خود را به ۲۱ رساند.

البته کاروان ایران این شانس را دارد که در بسکتبال و والیبال صاحب مدال طلا شود اما به خاطر شرایط بهتر ازبکستان در تعداد مدال‌های نقره و برنز، امیدی به پس گرفتن جایگاه پنجمی نیست و در واقع ایران می‌تواند با جایگاه ششمی به کار خود در این دوره بازی‌های آسیایی پایان دهد.

همه اینها در حالی است که کاروان ایران در دوره پیشین بازی‌های آسیایی رده پنجم را از آن خود کرده بود. ازبکستان هم که حالا جایگاه پنجمی خود را تثبیت کرده است، در بازی‌های آسیایی اینچئون با ۹ مدال طلا در جایگاه یازدهم قرار گرفته بود.

در حال حاضر کاروان ورزش ازبکستان با مجموع ۷۱ مدال شامل ۲۱ مدال طلا ، ۲۴ مدال نقره و ۲۶ مدال برنز در رده پنجم قرار دارد و ایران با مجموع ۵۹ مدال شامل ۱۹ طلا، ۱۹ نقره و ۲۱ برنز در رده ششم ایستاده است.

کاروان ورزش ایران در حالی امروز از رده پنجم جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی سقوط کرد و هیچ امیدی هم برای بازپس گرفتن آن ندارد که هفته گذشته جایگاه چهارمی را از دست داده بود.

بعد از سقوط از جایگاه چهارمی، مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش مدال آوری متوالی اندونزی (۱۴ مدال طلا) در رشته اختصاصی‌اش یعنی پنجاک سیلات را دلیل سقوط کاروان ایران عنوان کردند.

در همین رابطه داورزنی معاون وزیر ورزش تاکید داشت که ایران به خاطر پنجاک سیلات چهارمی را از دست داده است. حتی وزیر ورزش مدعی شده بود که جایگاه واقعی ایران، چهارمی است. شهنازی اعلام کرد که در مورد این رشته با شورای المپیک آسیا صحبت می‌کنیم.

با همه اینها و این بار بدون نقش داشتن رشته‌ای به نام پنجاک سیلات، کاروان ایران از رده پنجم سقوط کرد در حالیکه نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در گفتگو با مهر اعلام کرده بود که :"نگران نباشید، جایگاه پنجمی ایران قطعی است".

کد خبر 415115

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =