همشهری آنلاین: وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی به اظهارات فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه پاسداران در خصوص تنگه هرمز واکنش نشان داد.

پمپئو

به گزارش مهر، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر مدعی شد که تنگه هرمز بخشی از یک آبراه بین‌المللی محسوب می‌شود و در کنترل ایران نیست.

مایک پمپئو نوشته است جمهوری اسلامی ایران تنگه هرمز را کنترل نمی‌کند. تنگه هرمز یک آبراه بین‌المللی است. ایالات متحده به همکاری با شرکای خود در راستای تضمین آزادی کشتیرانی و تردد آزاد تجاری در آب‌های بین‌المللی ادامه خواهد داد.

به نظر می‌رسد این پیام پمپئو در واکنش به اظهارات دریادار "علیرضا تنگسیری" فرمانده جدید نیروی دریایی سپاه باشد که ظهر دوشنبه (5 شهريور) در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه در مشهد در جمع خبرنگاران گفته بود: حضور نیروهای خارجی در خلیج فارس و دریای عمان به دقت رصد می‌شود و ما پیش از گذشته بر آب‌های جنوب کشور اشراف اطلاعاتی داریم. نیروی دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس در آمادگی کامل بسر می‌برند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران تصریح کرد: در تنگه هرمز حضور ناوهای نظامی طبق قوانین بین المللی به صورت شبانه روزی رصد و تمامی شناورهای نظامی و غیرنظامی کنترل می‌شود و اشراف کاملی بر خلیج فارس وجود دارد.

کد خبر 414819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =