همشهری آنلاین: معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران از تشکیل جلسه‌ای بین دستگاه‌های مسئول برای بررسی علت افزایش آلاینده ازن در استان تهران خبر داد.

علت افزایش آلاینده ازن در هوای تهران بررسی می‌شود

به گزارش ايسنا، محمد رستگاری گفت: جلسه‌ای برای بررسی دقیق‌تر علت افزایش آلودگی ازن در تهران و عوامل تاثیرگذار بر آن با حضور اداره محیط زیست استان تهران، سازمان هواشناسی و شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برگزار می‌شود تا بررسی کنیم که آیا افزایش آلاینده ازن به دلیل افزایش دما بوده یا خیر.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این که از ابتدای سال تاکنون آلاینده ازن در هوای تهران ۱۵ روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، اظهار کرد: ازن آلاینده ثانویه‌ای است که بر اثر گرما و نور خورشید تولید می‌شود. ازن به طور مستقیم از واحدهای آلاینده تولید نمی‌شود.

وی ادامه داد: در جلسه این هفته کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران، دغدغه ما چرایی افزایش میزان آلاینده ازن در سطح استان بود. سازمان هواشناسی نیز گزارشی ارائه کرد که بر اساس آن دمای بیشتر ایستگاه‌های هواشناسی استان تهران نسبت به میانگین بلندمدت افزایش یافت.

معاون نظارت و پایش اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان این که در یکی از ایستگاه‌های هواشناسی، دمای هوا نسبت به میانگین بلندمدت ۶ درجه افزایش پیدا کرده بود، تصریح کرد: در ایستگاه‌های دیگر نیز دمای هوا در استان تهران به‌ویژه شهر تهران نسبت به میانگین بلندمدت بین یک تا دو درجه افزایش پیدا کرده بود.

کد خبر 412264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =