همشهری آنلاین: استاندار تهران گفت: اگر حداقل ۵ هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود تغییری در آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته مشاهده نمی‌کنیم.

کاهش آلودگی هوای تهران نیازمند نوسازی ۵ هزار دستگاه اتوبوس است

به گزارش مهر، محمد حسین مقیمی ظهر شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگي هوای استان تهران در خصوص طرح ارائه شده برای جداسازی و تخلیه آب و رسوبات از مخازن سوخت مایع طی سخنانی گفت: می‌بایست با توجه به تایید طرح از سوی دستگاه‌های ملی استاندارد و محیط زیست، طرح در دو جایگاه عرضه سوخت به شکل پایلوت با نظارت محیط زیست و سازمان استاندارد اجرا و نتیجه اجرای طرح طی یک ماه ارائه شود.

مقیمی سپس به آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: عمر بسیاری از کامیون‌هایی که در شب‌های تهران رفت و آمد می‌کنند بیش از ۴۰ سال است و اگر حداقل ۵ هزار دستگاه اتوبوس جدید امسال در تهران جایگزین و به کار گرفته نشود تغییری در آلودگی هوای تهران نسبت به سال گذشته مشاهده نمی‌کنیم.

استاندار تهران اضافه کرد: باید سهمی برای کامیون‌ها، کامیونت‌ها و کشنده‌ها برای کلانشهرها باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به گزارشی که از میزان اسقاط اتوبوس‌های دودزا در شهر تهران در این جلسه ارائه شد، گفت: از سال ۹۰ تاکنون یک هزار و ۵۴۶ دستگاه اتوبوس و از سال ۹۵ تا امروز ۶۹۵ مینی‌بوس دودزا در شهر تهران اسقاط شده است که با توجه به سهم بالای آلایندگی خودروها در منطقه ۱۲ تهران، ۶۶ درصد اتوبوس‌های فعال در این منطقه گازسوز هستند.

کد خبر 415828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =