همشهری آنلاین: وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

گزارش سایت رسمی باشگاه استقلال درباره این نشست خبری:

  • صحبت‌های اولیه؟

خوشحالم که دوباره بعد از یک مدت در کنار شما خبرنگاران هستم و دلم برای شما تنگ شده بود. به یاد دارید بعد از بازی با ذوب آهن در ورزشگاه آزادی، شما چهره من را دیدید که بابت همه چیز بسیار خوشحال بودم و این مشخص بود که من وقتی برای فصل جدید بازگردم، با همان خوشحالی و اعتماد به نفس کار را شروع کنم. الان باید بگویم که تیم بسیار خوبی داریم، همه بازیکنان ماندند، دو بازیکن بیشتر جذب کردیم و می‌توانیم برای ستاره سوم و قهرمانی بجنگیم.

الان چه می‌توانم به شما بگویم؟ تیم جوانی داریم. امید ابراهیمی و مجید حسینی را از دست دادیم و شاید تیام و جپاروف نیز بروند. روزبه چشمی نیز مصدوم است و این اکنون شرایط ماست. بابت این شرایط خیلی خوشحال نیستم. ما بازیکنان بسیار جوان و با استعدادی داریم اما این بازیکنان جوان نیاز به بازیکنان بزرگتر دارند و این خیلی برای آقایی، صیادمنش و آذری راحت نیست که در روز اول برابر چند ده هزار نفر بازی کنند. ما دوباره از اول شروع می کنیم. می‌خواهم با هواداران صحبت کنم. هواداران باید یار دوازدهم ما باشند و بیشتر از قبل به آنها نیاز داریم. آنها باید این شانس و اجازه را به بازیکنان جوان تیم بدهند تا اشتباه کنند و باید به آنها کمک کنند تا روز به روز بهتر شوند و سپس برای کسب نتایج بهتر شانس خواهیم داشت. اردوی تدارکاتی ما بسیار خوب بود. هتل، غذا، زمین تمرین و بازی های دوستانه خوبی داشتیم و همه بازیکنان مانند فصل گذشته با تمام توان در تمرینات شرکت کردند. یک مربی بدنساز بسیار خوب از آلمان آوردیم و سطح آمادگی جسمانی بازیکنان را بالا آورد اما اکنون دوباره از صفر شروع می کنیم. فردا بدون بازیکنان خارجی آغاز خواهیم کرد. این اعتماد به نفس و اطمینان را به بازیکنان می‌دهم که پشت تیم و بازیکنان جوان هستم و هنوز مشخص نیست کدام بازیکنان فردا در ترکیب قرار خواهند داشت.

بعد از این نشست خبری برای ثبت قراردادها می‌رویم و امیدوارم همه چیز به خوبی انجام شود. این شرایط برای من عجیب و جدید نیست و در گذشته نیز این موضوع را در باشگاه های دیگر تجربه کردم اما اکنون نمی توانم به بازیکنانم بگویم برای قهرمانی شانس داریم. این باعث می شود یک فشار زیادی روی بازیکنان ما ایجاد شود. ما به دنبال بازیکنان جدید هستیم اما باور کنید که راحت نیست. شرایط تیام را نمی دانم. فکر می کنم در چند روز آینده جواب قطعی را بدهد اما کنون نمی‌دانم چه وضعیتی دارد. باشگاه 3 ماه برای تمدید قرارداد تیام فرصت داشت و فردا بازی داریم و تیام اینجا نیست. مدیران باشگاه تغییر کردند و مدیران جدیدی آمدند و در آینده اتفاقات خوبی رخ خواهد داد اما این زمانی ممکن است که همه با هم کار کنند و با یک هدف مشترک جلو بروند. مطمئن هستم این اتفاق رخ می دهد اما اکنون یک سری مشکلات داریم. دوباره از هواداران درخواست می کنم که تیم خود را حمایت کنند. بهترین هواداران را داریم و امیدوارم فردا شروع خوبی داشته باشیم اما کار سختی داریم.

  • سرنوشت جذب هافبک آلمانی؟

چند هفته قبل از سوی باشگاه اعلام شد که من لیست بازیکنان خارجی را ندادم اما من این لیست را دادم و نام او در لیست حضور داشت و نیومائر در این لیست بود.

  • صحبت درباره بازیکنان خارجی در اینستاگرام؟

من نزدیک به یازده ماه است که اینجا حضور دارم و بارها گفتم و درباره شایعات حرف نمی زنم. شما می توانید راجع به نفت و خاویار و فرش از من سوال کنید اما راجع به شایعات نه. ما اکنون بازیکن خارجی نداریم و من نیز لیست را به باشگاه داده بودم.

  • عدم حضور بویان و غیبت وریا غفوری؟

فکر می کنم بویان باز نگردد. وریا غفوری نیز در کنار دکتر نوروزی حضور داشت و قبل از تمرین امروز با دکتر نوروزی صحبت می کنم و امیدوارم بتواند بازی کند. دیروز در تمرین حضور نداشت و امیدوارم امروز به تمرین بیاید تا ببینیم شرایط چگونه می شود.

  • با توجه به شرایط بد استقلال در ابتدای فصل، لیگ را چگونه ارزیابی می کنید؟

من 5 دقیقه پیش به شما گفتم آماده سازی شما در ترکیه خیلی خوب بود. زمین تمرین، مربی آمادگی جسمانی خوبی داشتیم و فقط اخباری که از تهران منتشر می شد، خیلی خوب نبود. باید روی فوتبال تمرکز کنیم.كانال رسمى باشگاه استقلال, [26.07.18

  • استقلالی‌ها عقیده دارند که لیستی دریافت نکردند؟

من نمی توانم در بازار فریاد بزنم که به باشگاه لیست دادم. اکنون در باشگاه تغییراتی انجام شده و من همیشه با مدیرعامل باشگاه و دستیار ایشان در تماس هستم.

  • تغییرات در خط حمله استقلال؟

ما صیادمنش جوان را داریم و باید کمک کنیم بالا و بالاتر برود. استقلال یکی از بزرگترین تیم ها است و وقتی یک مهاجم جوان به این تیم می آید با شرایط ان کنار بیاید. ما باید بازیکنانی که از باشگاه های کوچکتر می آیند را برای بازی های سخت و بزرگ آماده کنیم. بازیکنان زیادی در تیم من آمدند و سپس بازیکنان ملی شدند اما همه چیز قدم به قدم بود. نمی توانم اکنون به صیاد منش بگویم به زمین برو و بازی کن. ما برای آینده به او نیاز داریم. ما در قبال او مسئولیت داریم.

  • شایعات درباره رقم قرارداد با استقلال؟

نظری ندارم. خوشحالم که نمی‌توانم شایعات را در رسانه ها بخوانم.

کد خبر 411840

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =