همشهری آنلاین: دیوید دیویس، وزیر برگزیت در کابینه ترزا می، نخست وزیر بریتانیا از سمت خود کناره گیری کرد. او معتقد بود که بریتانیا در «بهترین حالت در جریان مذاکرات با اتحادیه اروپا در موقعیت ضعف» قرار خواهد داشت.

دیوید دیویس

استعفای دیوید دیویس تنها دو روز پس از جلسه ترزا می  با اعضای کابینه خود در مورد طرح خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اعلام شد. نخست وزیر بریتانیا از دستیابی به توافقی خبر داده است که براساس آن کشورش پس از خروج از اتحادیه اروپا رابطه تجاری نزدیکی با این اتحادیه خواهد داشت.

دیوید دیویس در توضیح دلیل کناره گیری خود گفته است که نمی خواهد از سر «بی میلی» با طرح نخست وزیر همراهی کند. او همچنین در نامه استعفای خود اعلام کرده است که سیاست فعلی، خواسته رای دهندگانی را که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند برآورده نمی کند.

به گفته وی بریتانیا در «بهترین حالت در جریان مذاکرات با اتحادیه اروپا در موقعیت ضعف» قرار خواهد داشت.

دیوید دیویس، ۶۹ ساله یکی از منتقدان اتحادیه اروپا و از هواداران برگزیت سخت (Hard Brexit) است. استیو بیکر و سوئلا براورمن دو وزیر دیگر مسئول در امر برگزیت هستند که پیش از دیوید دیویس از سمت خود کناره گیری کردند.

دیوید دیویس در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی و پس از رای اکثریت رای دهندگان بریتانیایی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا، به عنوان وزیر برگزیت منصوب شد.

طی ماههای گذشته بارها احتمال استعفای دیوید دیویس در رسانه‌های بریتانیایی مطرح شده بود. استعفای او با استقبال هواداران «برگزیت سخت» در حزب حاکم محافظه کار روبرو شده است.

کد خبر 410185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =