همشهری آنلاین: وزیر خروج برگزیت یا همان وزیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در اعتراض به سیاست‌های دولت ترزا می نخست وزیر این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرد.

David Davis

دیوید دیویس که مسئولیت انجام مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا را بر عهده داشت، در حالی استفعا کرده که چند روز پیش اعضای کابینه ترزا می به توافق رسیدند که منطقه‌ای آزاد برای تجارت با اتحادیه اروپا ایجاد شود. پس از استعفای دیویس، استیو بیکر معاون او هم کناره‌گیری کرد.

این توافق که باید به تصویب پارلمان برسد با واکنش منفی آن عده از اعضای حزب محافظه‌کار همراه بود که خواهان خروج کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند.

دیوید دیویس که از زمان تشکیل وزارتخانه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) در سال ۲۰۱۶ تصدی آن را بر عهده داشت، خطاب به ترزا می گفته است مسیر سیاست و روش فعلی نشان می‌دهد که احتمال خروج بریتانیا از بازار مشترک و بازار یکپارچه اتحادیه اروپا بسیار کم است.

او گفته که قانع نشده که سیاست‌های دولت بریتانیا بتواند مانع از خواسته‌های بیشتر اتحادیه اروپا از بریتانیا در روند مذاکرات شود و مسیر کلی این خط مشی، ما را در بهترین حالت در موقعیت ضعیف -و احتمالا اجباری- مذاکره قرار می‌دهد.

کد خبر 410183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =