همشهری آنلاین: قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین دستورالعمل بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی خبر داد.

دانشجو در آزمایشگاه

به گزارش مهر، عبدالرضا باقری با اعلام اين خبر گفت: در نظام آموزش‌های بین‌المللی، دانشجویان دکتری همزمان با تحصیل به استاد مربوطه خود به عنوان دستیار آموزشی و پژوهشی کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: ما نیز در آموزش عالی از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دانشجویان دکتری استفاده می‌کردیم که باید آن را ضابطه‌مندتر کنیم تا بتوانیم از ظرفیت دانشجویان دکتری در کمک به افزایش مهارت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان کارشناسی استفاده کنیم.

قائم‌مقام وزیر علوم، تحقيقات و فناوري افزود: یعنی بتوانیم از این ظرفیت در آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و در کلاس‌های حل تمرین استفاده کنیم. این کار هم برای خود دانشجویان دکتری یک تجربه است که قبل از فارغ‌التحصیلی مهارت‌های مذکور را کسب می‌کنند و هم کمکی است به استادان تا آموزش‌ها را با استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری عمق ببخشند.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع که تعداد کارشناسان آموزشی کم است این امکان نیست که مجدد افراد جدید استخدام کنیم لذا باید از این ظرفیت استفاده کنیم تا بتوانیم آموزش‌ها را بهتر ارائه کنیم.

باقری افزود: دستورالعمل بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی در حال تدوین است و بعد از تدوین ابلاغ خواهد شد.

کد خبر 405747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =