همشهری آنلاین: رییس بسیج سازندگی گفت: ۱۴۵ هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی از سال ۱۳۹۲ توسط بسیج در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی با نقش آفرینی مردم و به دست جوانان ایجاد شده است.

نعمان غلامی

سردارپاسدار نعمان غلامی رییس سازمان بسیج سازندگی درسخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: جهاد سازندگی نهاد خدمت رسانی بود که ملت ایران خاطره های درخشان از مجاهدت های آن دارد اما به دلایلی از چرخه خدمت رسانی حذف شد و رهبری عزیز با دستور تشکیل بسیج سازندگی زمینه نقش آفرینی مردم و جوانان را برای تحقق اهداف ایران اسلامی محقق کردند.

وی افزود: بسیج سازندگی از 17 اردیبهشت سال 1379 تاکنون در عرصه های متفاوت این نهاد کار آفرینی کرده است.

سردار غلامی ادامه داد: محرومیت زدایی در سازمان بسیج سازندگی ساختاری است که در آن عشق جوانان و ملت ایران برای کمک به تحقق نظام اسلامی در آن جمع می شود و در نهایت به اقیانوسی از خدمت رسانی تبدیل می گردد.

رییس بسیج سازندگی تصریح کرد: در طول 18 سال گذشته سالانه بیش از 7300 پروژه کوچک محرومیت زدایی با نقش آفرینی مردم وخیرین به دست جوانان ایران در این سرزمین اجرا شده است.

وی ادامه داد: در طول 18 سال گذشته حداقل سالانه میانگین یک میلیون نفر از جوانان این سرزمین مقدس اسلامی به مناطق مختلف کشور اعزام تا محرومیت را ببیند و نقش آفرینی در سازندگی و رفع آن داشته باشند و خود نیز در جریان آن ساخته و پرداخته شوند.

سردار غلامی افزود: در این ایام بسیج سازندگی فقط در حوزه محرومیت زدایی کارش محدوده نشده، هر جا که مقام ولایت تدبیر کرده که لازم بوده مردم به صحنه بیایند برای نقش آفرینی، بسیج آنجا برای خود وظیفه دانسته و با تمام توان وارد صحنه شده است زیرا تجربیات ارزشمند مردم در دوران دفاع مقدس نشان داده است که چطور در شرایط سخت وارد عرصه شده و ضمن کسب پیروزی، نظام از مشکلات عبور داده شد.

غلامی ادامه داد : از سال 1392 بسیج در این حوزه توانسته ورود و نقش آفرینی کند و روزانه میانگین 80 پروژه و واحد کوچک تولیدی در 5 سال گذشته ایجاد کرده یعنی ماهی بیش از 2400 واحد و سالی 29 هزار واحد تولیدی و سر جمع 145 هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی به دست ایرانیان و جوانان ایجاد شده و به صحنه تولید آمده است.

رییس بسیج سازندگی گفت : ایجاد این واحدها به نمایش گذاشتن توانمندی و اعتماد به نفس مردم در استفاده از ظرفیت های بومی است، باور منابع مردمی می تواند به پایداری واحدهای تولیدی کمک کند و در این ترویج باور مردمی باید گفت که رسیدن به ظرفیت اشتغال گسترده در کشور همه اش کارمندی نیست، برای اعتمادسازی و تشویق ورود جوان در اقتصاد مقاومتی باید مردم تقش داشته باشند.

سردار غلامی افزود: بسیج در خط مقدم جنگ اقتصادی به این باور رسیده که برای پیروزی در این جنگ این کار برای مردم بسیار آسان تر از جنگ نظامی و دفع خطر پیرامونی است.

وی افزود : به مسئولان عرض می شود در جنگ اقتصادی به مردم کمک کنید وارد شوند تا بتوانیم اهداف انقلاب اسلامی را محقق کنیم. بسیج و جوانان آماده هستند تا طعم شیرین دستاوردهای نظام در حوزه معیشت و مسائل اقتصادی به جامعه منتشر شود.

رییس بسیج سازندگی گفت: انقلاب ما بی نظیر در عالم و دستاورد های خوب و گسترده ای دارد، ما پرچم عزت و سربلندی امان درعالم به اهتزاز در آمده است.

سردار غلامی ادامه داد: در شرایط کنونی که دشمنان که مرحله جدید فشار را با تهاجم و خروج از برجام رقم زدند و مرحله جدیدی از حمله به انقلاب را آغاز کردند به مسئولان می گوییم که ما در حوزه جنگ اقتصادی که آخرین مرحله نبرد دشمن است و می خواهند با تمرکز بر آن، بین ملت عاشق ولایت و نظام و ارزشها فاصله بیاندازد، ما در این حوزه ظرفیت ها و توانایی برای خلق موفقیت ها بیش از جنگ های دیگر و حتی نظامی را داریم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد : از مسئولان تقاضا داریم ، به نظام و ملتی که در سابقه خود افتخار دفع خطر و شر دردوران دفاع مقدس را دارد و مردمی که در تاریخ خود دفع پیچیده ترین جنگ نیابتی را در پیرامون خود داشته که در اوج قله عزت این خطر را دفع کرده، ملتی که در تاریخ خود جلوه های بی بدیلی از افتخار را دارد که پابرهنگان عالم به آنها اقتدا کردند و تاثیر انقلاب را درعالم گسترش داده اتکا کنند.

سردار غلامی گفت: در شرایط کنونی که آمریکایی ها فاز جدید برای یورش به انقلاب را فراهم کرده اند با خروج از برجام آنها می خواهند فاز جدید را برای فشار به ایران به ما تحمیل کنند.

وی ادامه داد : هر آنچه از عزت ما داریم در پرتو ایستادگی بوده ، در لوای مقاومت و تبعیت از عاشورا و سیدالشهدا و در پرتو خون دادن ها بوده است.سرو جان داده ایم، حججی ها و خون های زیادی داده ایم تا آزاد و سرافزار باشیم ، و ملت های دنیا به ما اقتدا کنند.

این کارشناس مسائل اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: توقع داریم در این مقطع قاطعانه مسئولان و دولت محترم در مقابل آمریکایی ها بایستند تا برجام های بعدی را به ما تحمیل نکنند، عزت نظام و مردم خشه دار نشود و در برابر دشمنان بایستند چون آنها می خواهند برجام موشکی را به ما تحمیل کنند.

سردار غلامی با بیان اینکه امیدواریم مسئولان توانمندی و عزتمندی مردم را باور کنند، ادامه داد: دولت در پرتو اعتماد به توانمندی و ظرفیت های داخلی گام های بعدی برای سربلندی ایران اسلامی را بردارند.

کد خبر 405119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =