همشهری آنلاین: وزیر کشور با انتقاد از مقاومت برخی وزارتخانه‌ها در برابر واگذاری بخشی از مسئولیت‌ها گفت: شهرداری‌ها و استانداری‌ها نیز باید در این مسئولیت‌ها مردم را مشارکت دهند ولی متاسفانه تعصبات ساختاری و رسوبات فکری غلط باعث مقاومت برخی مسئولان شده است.

رحمانی فضلی

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی  در مراسم آغاز طرح نوسازی حمل و نقل عمومی بار و مسافر شهری با بیان اینکه رییس جمهوری پیگیر بحث نوسازی ناوگان برون شهری و حمل و نقل است، افزود: اگر خودروسازان همت و این موضوع را پیگیری کنند، خودروسازی را می‌توانیم در داخل با مشارکت شرکت‌های خارجی بومی کنیم، چون بازار بزرگی است و حتی می‌توان به موضوع صارات و بدست آوردن بازار منطقه‌ای نیز توجه شود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها دچار اشکالات ساختاری، قانونی و مقرراتی هستند، اظهار داشت: شهرداری‌های کشور 4 برابر حد مجاز نیرو دارند و تقریبا 70 تا 80 درصد بودجه آنها صرف امور جاری می شود که باید برای آن فکری کرد.

وزیر کشور با اعلام این مطلب که دولت پیگیر بحث ایجاد منابع پایدار برای شهرداری‌ها است، تصریح کرد: مراحل آخر تدوین این قانون در حال انجام است و به زودی پیش نویس آن نهایی و در دولت مطرح خواهد شد تا به صورت لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود.
رحمانی فضلی تأکید کرد: وقتی به وزارتخانه‌ها می‌گوییم بخشی از وظایف و مسئولیت‌ها را به استان‌ها و شهرداری‌ها بدهند مقاومت می‌کنند.

وزیر کشور با تاکید براینکه باید مسئولیت‌های متمرکز به استانداری‌ها و شهرداری‌ها واگذار شود، ادامه داد: شهرداری‌ها و استانداری‌ها نیز باید در این مسئولیت‌ها مردم را مشارکت دهند ولی متاسفانه تعصبات ساختاری و رسوبات فکری غلط باعث مقاومت برخی مسئولان شده که باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه شهرداری‌ها متاسفانه آمادگی پذیرش مدیریت یکپارچه را ندارند، ولی دولت به دنبال واگذاری مسئولیت‌ها به شهرداری‌ها است، اظهار داشت: شهرداری‌هایی که آمادگی دارند و می‌توانند این مسئولیت را بپذیرند، وزارت کشور بصورت پایلوت چند شهرداری را انتخاب و مسئولیت مدیریت یکپارچه را به آنها واگذار خواهد کرد و وزارت کشور تنها در جهت هماهنگی اقدام می‌کند.

وی یکی دیگر از اقدامات مهم دولت در سال آینده را نوسازی بافت‌های فرسوده شهری دانست که می تواند باعث ایجاد شغل در کشور شود.

کد خبر 399164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =