همشهری آنلاین: رئیس مجلس با اشاره به اینکه دشمنان ملت استراتژی یاس را دنبال می‌کنند و باید از همت عالی در جهت وفاق بهره گرفت، گفت: بگو و مگوهای مالیخولیایی روان عمومی جامعه را آزرده می‌کند.

علی لاریجانی

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه مجلس با بیان اینکه لازم است از ملت بزرگ ایران که روز گذشته (يكشنبه 22 بهمن)  با حضور خویش حرکتی عظیم، پرصلابت و استثنایی را رقم زدند، سپاسگزاری کنیم گفت: ملت بزرگوار، متمدن و ریشه‌دار ما به یکباره دشمنان را غافلگیر کرد و اصالت انقلاب خود را به رخ آنها کشید. لذا این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است و صیانت از این سرمایه بزرگ ضروری است.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: از همه صاحب‌نظران سیاسی، احزاب و رسانه‌ها خواهش می‌کنیم این دستاورد ملی را دستاویز کشمکش‌های سیاسی قرار ندهند چرا که این حرکت نشان از وحدت بود لذا این سرمایه را با امکانات خود صرف وفاق کنید که برای توسعه کشور در جهت حل مشکلات امروز ضروری است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دستوراتی را به مسئولان کشور صادر کرده است گفت: از آنجا که دشمنان ملت استراتژی یاس را دنبال می‌کنند باید از همت عالی در جهت وفاق بهره گرفت. بگو و مگوهای مالیخولیایی روان عمومی جامعه را آزرده می‌کند لذا باید از این واقعه ارزشمند استفاده عملیاتی کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید وقت خود را صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند گفت: مسئولان باید از امور فرعی گذشته و از فرصت‌ها برای خدمت صادقانه بهره بگیرند و استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و نگاه مساله‌محور به مسائل است که باید همه قوا در این جهت فعالانه مشارکت کنند و قطعا واگذاری امور به آینده باعث غفلت از پیام حرکت مردم می‌شود.

لاریجانی بیان داشت: مسئولان باید برنامه زمان‌بندی شده برای حل مسائل را داشته باشند و کمیسون‌ها در هنگام بررسی بودجه نیز باید به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق‌تر توجه کنند.

رئیس مجلس خطاب به آمریکایی‌ها بیان داشت: آنها باید حضور فراگیر ملت ایران را درک کرده چراکه ملت پاسخ روشنی به رفتار سبک آنها داده است و آمریکایی ها بی آبروتر از آن هستند که بخواهند برای ملت ایران غمگساری شیادانه کنند و ما اگر اختلافی داریم در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران آن را حل خواهیم کرد.

کد خبر 398116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =