همشهری آنلاین: رئیس اداره محیط زیست شاهرود با بیان این که ضرر و زیان وارده به محیط زیست قابل جبران نیست، گفت: عامل شکار خرس قهوه‌ای در شاهرود برای تحمل دو سال حبس روانه زندان شد.

عامل شکار خرس قهوه‌ای به تحمل دو سال حبس محکوم شد

به گزارش مهر، علی اکبر قربانلو با بیان این که طبق تماس یکی از اهالی ساکن در پناهگاه خوش ییلاق با اداره محیط زیست مبنی بر شکار خرس قهوه‌ای، این یگان بلافاصله در محل حاضر شدند، ابراز داشت: نیروهای محیط زیست به دنبال دریافت گزارش، ضمن حضور در محل، با لاشه یک خرس قهوه‌ای که بر اثر شلیک گلوله اسلحه شکاری از بین رفته بود، مواجه شدند.

وی با بیان این که شکارچی متخلف پس از آن که با حضور مردم بومی و اعتراض آنها مواجه شده بود محل را ترک کرده و متواری می‌شود، افزود با شهادت مردم محلی هویت متهم شناسایی و با شکایت اداره محیط زیست پرونده‌ای در این رابطه در مراجع قضایی تشکیل شد.

رئیس اداره محیط زیست شاهرود با بیان این که متهم با صدور نیابت قضایی به دادسرا احضار و در جریان بازجویی‌ها منکر هرگونه تخلفی شد، ابراز داشت: با توجه به این که مجوز قانونی هیچ سلاحی به نام متخلف ثبت نشده و اسلحه‌ای نیز به دادگاه ارائه نشد، بنابر این اسلحه بکار رفته در شکار، از نوع غیرمجاز محسوب می‌شود.

قربانلو در ادامه تصریح کرد: دادگاه متهم را به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده به تحمل دو سال حبس و به جرم حمل سلاح غیرمجاز به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد که با قطعی شدن رای در دادگاه تجدیدنظر، پرونده به واحد اجرای احکام ارجاع و متهم برای گذراندن دوران محکومیت خود (دو سال حبس) روانه زندان شد.

وی افزود: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک خرس قهوه‌ای معادل پانصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم بايد این مبلغ را به حساب دولت واریز کند.

کد خبر 395731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =