همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که مردم تحت تاثیر مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود نگران نشوند گفت: بیماری تب کریمه کنگو نسبت به سال گذشته کاهش قابل توجهى داشته است.

دکتر ایرج حریرچی

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، در نشست خبری ضمن بیان این مطلب گفت: از سال 1377 که اولین مورد بیماری تب كنگو در کشور دیده شد یعنی بيست سال است كه اين بيمارى رصد مى‌شود و داروی این بیماری در کشور وجود دارد و تمام بيماران به صورت رايگان درمان مى‌شوند.

حریرچی گفت: موارد اخير به جز يك مورد كه ناشى از بى احتياطى در کشتارگاه بوده است، مشكل ديگرى وجود نداشته و تمام افرادى كه در آن كشتارگاه بودند به صورت رايگان درمان شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: مردم بايد از گوشت‌هايى كه از مراكز معتبر و مورد تایید دامپزشکی تهيه مى‌شود استفاده نمایند و از خريد گوشت ذبح مستقيم خوددارى كنند.

وی یادآور شد: اين بيمارى از طريق گزش كنه و آلودگى از طريق لاشه خونى منتقل مى‌شود و در شرايط بيمارستانى نيز ممكن است از طريق فرد مبتلا به مراقبت كننده منتقل شود.

حریرچی گفت: آنچه که مربوط به دفن یک مورد فوت شده درعمق سه متری و با شرایط خاص در فضای مجازی منتشر شده به دلیل اطمینان از کنترل بیماری بوده است.

حریرچی تصریح کرد: ما مراقبتهای بهداشتی درمانی را براساس پروتکل‌های موجود انجام می‌دهیم و مردم نگران نباشند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: موارد مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری در جهان 30 درصد و در کشور ما 15 درصد است.

کد خبر 371732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =