همشهری آنلاین: پیشرفت پروژه احداث تونل ارتباطی خیابان آرش با بلوار اسفندیار و بزرگراه نیایش به مرز ۷۵ درصد رسید.

به گزارش مهر، علیرضا جاوید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: عملیات لاینینگ نهایی ششمین تونل ترافیکی پایتخت با استفاده از ۲ دستگاه قالب بتن‌ریزی ۲ خطه و یک دستگاه قالب یک خطه ادامه دارد و تاکنون بیش از ۵۵ درصد از سطح دیواره‌ها و سقف تونل زیر پوشش نهایی بتن رفته است. وی در عین حال از اجرای تمهیدات لازم به منظور آغاز عملیات بتن‌ریزی نهایی در بخش ارتباطی خیابان آفریقا به خیابان اسفندیار خبر داد و گفت: یک دستگاه قالب یک خطه نیز به منظور تکمیل عملیات سازه‌ای این بخش از تونل به زودی وارد کارگاه پروژه خواهد شد.

وی در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های پروژه، از پیشرفت ۷۵ درصدی اجرای لایه‌های آب بند در بخش‌های مختلف تونل خبر داد و افزود: طراحی‌های مربوط به تجهیزات تأسیساتی تونل آرش- اسفندیار آغاز شده است.

گفتنی است بهره‌برداری از ششمین طرح تونلی شهر تهران سبب تسهیل دسترسی‌های شرقی- غربی در یکی از پرتراکم‌ترین مناطق پهنه شمالی پایتخت (منطقه ۳) خواهد شد. تونل آرش- اسفندیار، تبعات ترافیکی ناشی از قطع ارتباط معابر شرقی- غربی منطقه توسط بزرگراه شهید مدرس و خیابان ولیعصر (عج) را به حداقل خواهد رساند.

کد خبر 370823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =