همشهری آنلاین: خط ویژه مترو فرودگاه مهرآباد تهران در آئینی با حضور معاون اول رئیس جمهوری، شهردار و دیگر مسئولان شهری بصورت رسمی به بهره‌برداری رسید.

مترو مهرآباد

به گزارش ایرنا خط ویژه مترو فرودگاه مهر آباد تهران مشتمل بر چهار ایستگاه به مسافران ترمینال های یک و دو و چهار و شش این فرودگاه خدمات ارائه خواهد داد.

براساس این گزارش طراحی و ساخت این خط 100 درصد توسط متخصصان داخلی انجام شده، ضمن اینکه 80 درصد تجهیزات بکار رفته در این پروژه نیز بومی و ساخت داخل است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: پیش بینی می شود که با افتتاح این خط مترو، در روزهای نخست بیش از 60 هزار مسافر از طریق آن جابجا شوند.

براساس اعلام شرکت مترو تهران و حومه، برای ساخت این خط براساس فهرست بهای سال جاری چهار هزار میلیارد ریال هزینه شده و تمامی اعتبارات لازم برای ساخت این خط از منابع مالی شهرداری تهران تأمین شده است.

آزمایش سرد (حرکت آزمایشی قطار به منظور آماده سازی خط و قطار) خط متروی فرودگاه مهرآباد اواخر دی ماه سال جاری انجام شد.

خط مترو فرودگاه مهرآباد به عنوان متفاوت ترین مسیر ریلی و تونلی درون شهری پایتخت با طول حدود دو کیلومتر، از مسیر خط چهار مترو و در ایستگاه مترو بیمه جدا می شود.

با بهره برداری از خط مترو فرودگاه مهرآباد و قطارهای ساخته شده در شرکت واگن سازی تهران؛ تعداد ایستگاه های متروی تهران به 100 ایستگاه افزایش یافت.

نخستین متروی فرودگاهی کشور روز شنبه 17 بهمن امسال با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری در مشهد به طور رسمی به بهره برداری رسید که پس از آن خط متروی فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران راه اندازی شد.

کد خبر 328305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =