همشهری آنلاین: از دهه چهل سینمای انیمیشن جای خود را در بین تماشاگران و صاحبان این صنعت باز کرد. جذابیت های دنیای فانتزی آنقدر زیاد بود که سینمای انیمیشن برای خود قواعد و تعاریف ویژه پیدا کرد.

مجله انیمیشن

وقتی در اوایل دهه 60، تلویزیون رنگی جای پایش در خانواده‌ها محکم شد و دیگر وسیله‌ای لوکس به حساب نمی‌آمد؛ دل کودکان و بزرگترها نیز با پخش‌های پی در پی کارتون ها و انيميشن‌هاي جذاب  ربوده شد. ستاره‌های دنیای کارتونی دیگر وقت استراحت نداشتند؛ چه آنهایی که در دنیای سینما تمام موقعیت‌ها را به دست آورده بودند و چه قهرمان‌هایی که زیر سایه بزرگترها سال‌های سال قرار داشتند همگی از طریق جعبه جادویی مشغول طنازی بودند و کم‌کم از سینما فاصله گرفتند.

انيميشن در اين 20 سال اخير به لحاظ ساخت و ساز مفهوم ديگري پيدا كرده است. اما هنوز فيلمنامه قوي و جذاب و همچنين طرح كاراكترهاي ويژه و آشنا براي كودكان مهمترين انگاره در توليد انيميشن به شمار مي‌آيد.

مجله انيميشن در صفحه سينمايي همشهري آنلاين به روند سر و شكل گرفتن اين نوع سينما و همچنين پيشرفت آن در سال‌هاي اخير مي‌پردازد. اين دنياي فانتزي و جذاب را در مجله انيميشن دنبال كنيد:

 

کد خبر 312012

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =