همشهری آنلاین: نمایشگاه عکس تخت جمشید دیروز شنبه و به مناسبت روز ایکوم دراروپا با حضور هیاتی از ایران درارمنستان گشایش یافت.

exhibition

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در مراسم گشایش این نمایشگاه در سایت تاریخی ارگونی ایروان چند تن از مقامهای فرهنگی ارمنستان نیزحضور داشتند.

عکس های این نمایشگاه نشان دهنده تاثیر هنر اورارتویی در تخت جمشید است. تصاویر مربوط به اقوام ارمنی هدیه‌آورنده که به صورت نقش برجسته در آپادانا وجود دارد نیز در این نمایشگاه شرکت داده شده است.

اعضای هیات ایرانی شرکت کننده دراین مراسم را سید محمد بهشتی رئیس ایکوم و رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم و عضو هیات امنای تخت جمشید،علیرضا قلی نژاد عضو هیات امنای تخت جمشید و عضو هیات اجرایی ایکوم و مسعود رضایی منفرد رئیس پایگاه جهانی تخت جمشید تشکیل می‌دهند.

گفتنی است، ارمنی ها سومین گروه هدیه آورنده نوروزی به تخت جمشیدبودند، این گروه 3 نفره اسبی بایال و یراق آراسته و دم گره خورده،سبویی با دسته عقاب بسیار آراسته که دسته پیش آن با نوعی آبریز مجهز بوده است را هدیه آورده بودند و توسط حاجبی پارسی هدایت می‌شدند.

کد خبر 308565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =