همشهری آنلاین: نمایشگاه عکسی از بیماران روانی مزمن به نام «اینجا سرای عشق است» در فرهنگسرای نیاوران آغاز به کار کرد.

نمایشگاه عکس

به گزارش همشهري آنلاين، این نمایشگاه به همت موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی سرای احسان و همکاری فرهنگسرای نیاوران جهت حمایت از بیماران روانی و ترویج مسئولیت اجتماعی سازمان ها از اول مرداد کار خود را در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران آغاز کرده است و تا 12 مرداد ادامه دارد.

نمایشگاه «اینجا سرای عشق است» شامل 100 قطعه عکس در ابعاد 70 *50 و حاصل عکاسی مجید شادمان نژاد و مهدی کاوه ای از آسایشگاه بیماران روانی مزمن است.

مجید شادمان نژاد درباره این نمایشگاه می‌گوید: سال های زیادی است که با انجمن های خیریه همکاری دارم.

چندی پیش با بیژن خراسانی و با همراهی چند تن از قهرمانان ملی به آسایشگاه بیماران مزمن روانی رفتیم.

وی ادامه داد: برای نشان دادن فضای این بیماران تصمیم به عکاسی از آنها گرفتم. نمایشگاه حاضر حاصل 6 ماه عکاسی من از آسایشگاه این بیماران است که به درخواست موسسه خیریه، نمایشگاهش برگزار می‌شود.

شادمان نژاد درباره همکاری عکاسان دیگر در این زمینه گفت: در این نمایشگاه من عکس های رنگی را گرفته ام و عکس های سیاه و سفید متعلق به مهدی کاوه ای است.

در ماه های آتی قصد داریم نمایشگاه هایی با همکاری دیگر عکاسان برگزار کنیم.

وی افزود: عکاسانی که علاقه مند به عکاسی از آسایشگاه بیماران روانی مزمن هستند می‌توانند با هماهنگی با ما این کار را انجام دهند و در صورت تمایل آثارشان را در نمایشگاه های آتی ما به نمایش بگذارند.

شادمان نژاد تاکید کرد:‌ نمایشگاه «اینجا سرای عشق است» از امروز با بازدید مسئولان و هنرمندان همراه می‌شود.

قرار است این نمایشگاه پس از برگزاری در فرهنگسرای نیاوران به دیگر فرهنگسراهای تهران نیز برود.

مجید شادمان نژاد حدود 38 سال سابقه عکاسی دارد که این کار را از 14 سالگی آغاز کرده است.

سال های بسیاری از این فعالیت را در رسانه ها گذرانده است. او سابقه ای 14 ساله در کار چاپ هم دارد. شادمان نژاد هم اکنون خبرنگار روزنامه اطلاعات است.

نمایشگاه عکس «اینجا سرای عشق است» از یکم مرداد کار خود را در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران آغاز کرده است و 12 مرداد با مراسم اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد.

علاقه مندان می‌توانند هر روز از ساعت 10 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.

موسسه سرای احسان فعالت خود را در سال 1377 به همت جمعی از فعالان اجتماعی و خیرین محترم آغاز کرده و عهده دار نگهداری و درمان بیماران روانی مزمن به صورت شبانه روزی و کاملا رایگان است.

کد خبر 267065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =