گروه شهری: دریاچه چیتگر به‌زودی در شمال غربی پایتخت به بهره‌برداری می‌رسد.

عملیات اجرای این دریاچه با وسعت کلی بالغ بر 250هکتار که پس از 40سال به همت مدیریت شهری در محدوده شمال غرب از دو سال پیش آغاز شده است، به‌زودی در فاز اول اجرا، به پایان می‌رسد و طی آن، 134هکتار حوضه آبگیر و 112هکتار حوزه پیرامونی و فضای سبز اطراف به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسین مرادی، شهردار منطقه22 در این‌باره گفت: بهره‌برداری از این پروژه افزون بر اینکه در ابعاد مختلف گردشگری و زیست‌محیطی کارکردهای بسیاری دارد، در حوزه گردشگری نیز با توجه به امکانات بسیاری که برای آن اندیشیده شده، نقطه عطف فعالیت‌های تفریحی در کلانشهر پایتخت به شمار خواهد رفت.

دریاچه چیتگر پس از بهره‌برداری از بزرگراه شهید خرازی، بزرگراه شهید حکیم و آزادراه آزادگان دسترسی خواهد داشت و ورود به محدوده آن از هشت ورودی شامل سه ورودی در شمال دریاچه، سه ورودی در شرق و دو ورودی در غرب و شمال غرب آن میسر می‌شود. این معابر دسترسی سواره‌رو همزمان با روز بهره‌برداری از دریاچه، به بهره‌برداری می‌رسد.

مرادی افزود: جزایر سه‌گانه، دو آمفی تئاتر روباز با ظرفیت یک هزار و سه هزار نفر، هشت فضای جمعی (پلازا)، تصفیه‌خانه آب و... ازجمله این عناصر است و محورهای پیاده به‌طول هفت کیلومتر، محور دوچرخه‌سواری هشت‌کیلومتر، کوشک و رواق روی سد، محورهای پیاده فرعی در محدوده جنگلی و همچنین دو اسکله ویژه قایق‌های تفریحی و پدالی و درشکه در محورهای عریض پیاده‌رو از مهم‌ترین فضاهایی است که برای دریاچه چیتگر پیش‌بینی شده است.

کد خبر 211888

برچسب‌ها