یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 5 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 20 شهریور 1397 - 09:19:26 | کد مطلب: 416083 چاپ

روند نقدینگی را مهار می‌کنیم | بانک مرکزی ارز مورد نیاز کشور را تامین می‌کند

اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به حجم بالای نقدینگی در کشور گفت: بانک مرکزی با همکاری بانک‌ها روند رشد نقدینگی را مهار و آن را در خدمت تولید و اقتصاد کشور قرار می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در جلسه عبدالناصر همتی با مدیران عامل بانک‌ها مهمترین مسایل پولی و بانکی کشور بررسی و نقش بانکها در ایجاد فضای مناسب برای تداوم امیدبخش کسب و کار درکشور مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره کنترل و هدایت نقدینگی و جلسه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی در حضور سران قوا بر عزم نظام در کنترل نقدینگی و حمایت از سیاستهای بانک مرکزی در این زمینه تاکید کرد.

وی درباره درآمدهای ارزی کشور نیز تاکید کرد: با وجود تلاش دولت ترامپ برای قطع درآمدهای ارزی کشور تدابیر مختلفی برای خنثی‌سازی آن انجام گرفته و بانک مرکزی با قدرت ارز مورد نیاز کالاهای ضروری و اساسی و نیز مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای کارخانجات و نیازهای واقعی مردم را تأمین می‌کند.

همتی با اشاره به اینکه تلاش دولت بر این است که دراین جنگ اقتصادی کمترین فشار ممکن به مردم وارد شود، ابراز امیدواری کرد که روند جاری حداقل منجر به اصلاح الگوی مصرف و واردات کشور شود و کشور در مسیر تعمیق تولید ملی و توسعه صادرات قرار گیرد.

دراین جلسه مدیران عامل بانکهای کشور هم آمادگی خود برای همراهی و کمک به بانک مرکزی در کنترل و مهارنقدینگی و نیز پشتیبانی از فعالان اقتصادی اعلام و مقرر کردند در کنترل بازار ارز نیز با سیاستهای بانک مرکزی همراهی کنند.