یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 17 شهریور 1397 - 09:40:57 | کد مطلب: 415704 چاپ

کاهش دمای هوای تهران | افزایش موقت غلظت ذرات معلق

شهر > محیط زیست ایران - همشهری‌آنلاین:
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران ضمن اشاره به افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران از کاهش جزیی دما هوا در پایتخت خبر داد.

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر شنبه ۱۷ شهریور است، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌غربی -غربی انتظار می‌رود.

حسين شهبازي ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، در این روز وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران با اشاره به این‌که با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۱۸ شهریور) در برخی ساعات به ویژه بعد ازظهر همراه با وزش باد با جهت غالب جنوب‌غربی -غربی خواهد بود، تصریح کرد: بر این اساس انتظار می‌رود تا فردا (۱۸ شهریور) بر غلظت ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود.

به گفته شهبازی همچنین تا روز آینده دما هوا در تهران کاهش جزیی خواهد یافت.

او در پایان با بیان این‌که کیفیت هوا ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوا هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۸۵ همچنان در شرایط سالم است.