جمعه 30 شهریور 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 14 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 29 خرداد 1397 - 03:30:00 | کد مطلب: 408278 چاپ

ورود سازمان آب‌ منطقه‌ای برای رفع بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
در راستای رفع بوی نامطبوع متصاعد شده در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) که ناشی از فعالیت تعدادی از دامداری‌ها و کشتارگاه‌ها است، مقرر شد که سازمان آب‌منطقه‌ای اقدامات موثری را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، در جلسه کارگروه آلودگی هوای استان تهران که امروز یکشنبه به ریاست استاندار تهران تشکیل شد، موضوع بوی نامطبوع در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نهایتاً مقرر شد سازمان آب‌منطقه‌ای برای رفع این بوی نامطبوع اقدامات موثری را انجام دهد.

در این جلسه در بررسی اقدامات انجام‌ شده در زمینه شناسایی و رفع کانون‌های تولیدکننده بوی نامطبوع در جنوب تهران و مسیر فرودگاه، یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران گزارشی را ارائه کرد که در این گزارش به اقدامات شهرداری تهران در جهت توسعه فضای سبز و ساماندهی سایت آرادکو و سایت‌های مناطق ۲۱، ۲۲ و ۱۳ شهرداری تهران اشاره شد.

وی در این گزارش تاکید کرد: بخشی از بوی نامطبوع متصاعد شده در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) ناشی از فعالیت تعدادی از دامداری‌ها و کشتارگاه‌هاست که در این راستا توسط آب‌ منطقه‌ای اقداماتی انجام شده است و باید برای رفع کامل این معضل اقدامات دیگری نیز انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر اجرای بیش‌ از دو هزار هکتار درختکاری در غرب تهران نیز در دستور کار شهرداری قرار دارد.