یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 57 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 1 خرداد 1397 - 08:56:30 | کد مطلب: 406103 چاپ

اجرای ۱۷ طرح گردشگری و اقتصادی در شمیرانات

شهر > شهری - همشهری‌آنلاین:
فرماندار شهرستان شمیرانات از اجرایی‌شدن ۱۷ طرح گردشگری و اقتصادی در سطح شهرستان پس از رفع موانع موجود خبر داد.

سیاوش شهریور، فرماندار شميرانات در حاشیه نشست فعالان اقتصادی اين شهرستان که با حضور استاندار تهران در محل فرمانداری شهرستان شمیرانات برگزار شد، گفت: این جلسه با هدف بررسی مشکلاتی که بر سر طرح‌های سرمایه‌گذاران اقتصادی در سطح شهرستان شمیرانات به وجود آمده است، برگزار شد که در آن مشکلات سرمایه‌گذاران با حضور استاندار تهران مورد بررسی و حل و فصل قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، سياوش شهريور افزود: شمیرانات ظرفیت‌های بسیاری در حوزه سرمایه‌گذاری دارد به ویژه در حوزه گردشگری که ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ و جذابیت قابل قبولی برای سرمایه‌گذاران دارد.

او با بیان این‌که اجرای 17 طرح مهم اقتصادی در شهرستان شمیرانات در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: این 17 طرح از طرح‌های مصوب سطح شهرستان بودند که در مراحل اجرایی با برخی مشکلات روبه‌رو شده‌اند. برخی سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های خود با برخی دستگاه‌های اجرایی همچون راه و شهرسازی، محیط زیست و منابع طبیعی اختلافاتی دارند که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد برای هر یک از اختلافات راه‌حل مناسبی تدبیر شود.

فرماندار شهرستان شمیرانات تاکید کرد: با مساعدت دستگاه‌های اجرایی تعدادی از طرح‌های مطرح در این جلسه مشکلاتشان رفع شد و تعداد دیگری نیز مقرر شد تا پایان خردادماه مورد بررسی بیشتر قرار بگیرند.

او ابراز امیدواری کرد: با مشارکت جدی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی طرح‌های اقتصادی‌ که اشتغال را نیز به همراه دارد در سطح شهرستان شمیرانات روند اجرایی آسان‌تری پیدا کنند. البته در این جلسه هم استاندار و هم ادارات اجرایی کار تسهیل‌گری را برای سرمایه‌گذاران اقتصادی به خوبی انجام دادند.

شهريور ادامه داد: برخی قوانین بدون در نظر گرفتن شرایط شهرستان تصویب و اجرا می‌شود که تلاش می‌کنیم تفسیر قوانین به نفع سرمایه‌گذاران و مردم باشد تا طرح‌های اقتصادی در سطح شهرستان اجرایی شود.

فرماندار شميرانات تصریح کرد: طرح بسته‌بندی آب معدنی "لالان"، ایجاد منطقه نمونه گردشگری "لواسان بزرگ" با رویکرد حفظ محیط زیست، مجموعه گردشگری، اقامتی، ورزشی و باغ گیاهان دارویی "کلگدر" و پروژه گردشگری تفریحی "پورزن؛: از جمله طرح‌های اقتصادی شهرستان شمیرانات هستند که می‌توانند در ایجاد اشتغال نیز نقش بسزایی داشته باشند.