سه شنبه 1 آبان 1397 | به روز شده: 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 11:54:36 | کد مطلب: 405628 چاپ

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت | قیمت نفت از صعود بازماند

اقتصاد > انرژی - همشهری آنلاین:
قیمت نفت چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه تحت تاثیر عرضه فراوان با وجود ادامه کاهش تولید اوپک و تهدید تحریمهای آمریکا علیه ایران، کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۳۶ سنت یا ۰.۵ درصد نسبت به قیمت نهایی روز سه شنبه کاهش یافت و به ۷۸.۰۷ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترميدیت آمریکا ۲۸ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۷۱.۰۲ دلار در هر بشکه رسید.

با وجود افت قیمت در معاملات روز جاری، برنت و وست تگزاس اینترميدیت با رکورد ۷۹.۴۷ دلار و ۷۱.۹۲ دلار که روز گذشته به آن صعود کرده بودند، فاصله چندانی ندارند.

اما نشانه‌هایی در بازارهای معاملات فیزیکی وجود دارد که سرمایه‌گذاران مالی را محتاط کرده است.

همچنین نشانه‌هایی از افزایش تولید غولهایی مانند اکسون موبیل، رویال داچ شل، شورون، BP و توتال دیده می‌شود.

طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، محدودیت ظرفیت خط لوله در آمریکای شمالی، باعث شده ذخایر نفت آمریکا ۴.۹ میلیون بشکه افزایش یافته و به ۴۳۵.۶ میلیون بشکه برسد. آمار رسمی تولید و ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا عصر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود افت قیمتها در روز چهارشنبه و احتیاط سرمایه‌گذاران مالی، عرضه در بازار نفت از سال ۲۰۱۷ که کشورهای اوپک و غیراوپک تولیدشان را کاهش دادند، محدودتر شده است.

تحلیلگران با توجه به تهدید تحریمهای آمریکا علیه ایران و تقاضای بالا برای نفت، انتظار دارند بازارهای نفت امسال با محدودیت عرضه مواجه باشند.